Число міст на Херсонщині може скоротитися вдвічі

У Херсонській області може залишитися чотири міста з дев’яти. Це відбудеться в разі ухвали Верховною Радою законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України», який наприкінці грудня схвалив Кабмін.

Серед іншого, проект закону встановлює засади, на яких відбувається віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ та міст.

Так, містом вважатиметься населений пункт з загальною чисельністю населення не менше 20 тис. жителів.

На сьогоднішній день з 9 міст Херсонщини таке населення, за даними Держстату на 1 січня 2019 року,  мають Херсон (289 тис.), Нова Каховка (45,8 тис.), Каховка (35,9 тис. ) і Олешки (24,6 тис.). А от решта не дотягує до відмітки в 20 тисяч: Генічеськ (19,5 тис.), Скадовськ (15,9 тис.), Берислав (12,4 тис.), Гола Пристань (14 тис.) і Таврійськ (10,5 тис.).

Також цікаво, що за виключенням Херсона і Нової Каховки, в усіх містах області переважає садибна забудова. А одним із критерієв міста в законопроекті вказана переважно компактна забудова.  

Нині в Україні населений пункт може отримати статус міста лише за окремим законом Верховної Ради, якщо в населеному пункті проживає не менше 10 тисяч жителів. При цьому переважна більшість населення має бути зайнята в галузях поза сільським господарством.

Нагадаємо, на території Новокаховської міськради є населений пункт, який не має офіційного статусу.