Чи діятиме комендантська година в Новій Каховці?

Декілька останніх днів, після введення воєнного стану на Херсонщині, серед новокаховчан почали поширюватися різні чутки. Зокрема, про те, що нібито після 22.00 у місті буде діяти комендантська година, виплату заробітної плати і пенсії «заморозять», банкомати не видаватимуть готівку тощо. Тому «Таврійські вісті» публікують роз’яснення керівника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтина Хутковського щодо дії воєнного стану в нашому регіоні.

Від 26 листопада і до 26 грудня Херсонщина буде жити у режимі воєнного стану.

– Закликаю усіх не панікувати. Більшість заходів, які будуть запроваджуватись, стосуються Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ та МВС. Також на цей час підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів.

Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонна служба посилює охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом, – зазначає керівник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

Чи будуть обмежувати права громадян?

На даний час – ні. Також НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців. Тобто громадяни України можуть вільно пересуватись територією країни та виїжджати за кордон (окрім тих, хто не сплачує аліменти).

У звичному режимі працюють:

– лікарні;

– школи та інші навчальні заклади;

– банки та фінансові установи;

– заклади культури;

– залізниця;

– мобільні оператори;

– «Укрпошта»;

– не скасовуються жодні спортивні заходи.

– Тобто діти ходять до школи, заклади культури готуються до новорічних свят, за комунальні послуги треба сплачувати, кредити також, і аліменти на власних дітей також. Зараз воєнний стан ЖОДНИМ ЧИНОМ не впливає на виплату пенсій та зарплат.

На жаль, ситуацією в області користуються шахраї. Хочу закликати усіх бути пильними та не ставати жертвами шахраїв. Бо вже відомі випадки, коли в селах Херсонщини до людей приходили невідомі і вимагали їм віддати якесь майно нібито для потреб військових і прикривались воєнним станом. Якщо до вас прийдуть подібні люди – вимагайте їх документи і телефонуйте 102,  – запевняє головний юрист області.