Бюджет участі по-каховськи: кращі проекти обрано

В четвер, 10 травня, в Каховці оголосили проекти-переможці у рамках Громадського проекту Бюджет участі.

Нагадаємо, Бюджет участі – це бюджет міських ініціатив, що дозволяє мешканцю взяти участь в тому, як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя міста.

Цей проект у Каховці реалізується вже другий рік поспіль. Загальний бюджет, передбачений на фінансування ідей містян, складає 1 мільйон гривень.

Та навіть досвід роботи проекту минулого року не дав організатором змоги не стати обдуреними під час голосування. Що це: брак досвіду організації чи бажання прогнати чиїсь ідею за бюджетний кошт?

ДВІ ПОМИЛКИ

Запитання до одного з поданих проектів виникли у організаторів ще під час реєстрації. Мова йтиме про «Нове життя для пірсу».

Ідея із чималим попитом знайшла підтримку у мешканців Каховки. Та «нюанс» полягав у тому, що ця споруда не перебуває на балансі міста, а, отже, профінансувати роботи з її реконструкції фактично буде не можливо.

Ще до відкриття голосування про цю проблему було відомо та навіть більше – про те, що пірс знаходиться на балансі Міністерства інфраструктури ніхто гадки й не мав.

Зрештою, ідею, відмахнувшись, пропустили, мовляв: «Нехай спробує набрати необхідну кількість голосів».

І проект таки знайшов прихильників! Що ж тепер робити, коли помилки допущено від самого початку?

Так-так, оргкомітет порозпинався про те, яка чудова ідея перед автором проекту Олексієм Темним, про те, що вони аж ніяк не можуть його профінансувати, і про те, що не покинуть цю справу.

Зокрема, пообіцявши профінансувати цей проект поза Бюджетом участі, а вже за рішенням сесії міської ради із бюджету розвитку міста.

Чому ж автор ідеї мав витрачати свої ресурси, час та кошти, для опрацювання всіх необхідних документів, розрахунків та макетів, – не зрозуміло й досі. Як і той факт, навіщо було пропускати проект, який від початку не відповідав вимогам конкурсу.

Фактично, проект визнали переможцем та фінансувати його не будуть (бо ж реально не можуть це зробити).

Чи кане ідея в лету, чи можновладці таки дотримають слово і знайдуть можливість провести реконструкцію пірсу, яку підтримали 265 городян?

Другим та найгарячішим спірним моментом визначення переможних проектів став «Веселий двір» (автор ідеї – Яна Калапач).

«Веселий двір» звеселив усіх не на жарт, бо під час голосування примудрились організувати фальсифікацію бюлетенів, їх вкид та навіть створити бюлетні-близнюки (на одні паспортні дані записували різних людей). Як хотілось декому урвати грошей із міського бюджету. – можна тільки здогадуватись.  

І що ви думаєте зробили у відповідь організатори? Назначили повторне голосування для цього проекту чи взагалі дискваліфікували у рамках навмисного порушення процедури обрання кращих? – НІ! А може якось відреагували на слова свідка, який знайшов бюлетні-близнюки, записані на одні паспортні дані? – Та ви що, кому це цікаво, треба було приходити раніше.

Проект пропустили, віднявши трохи голосів з тих бюлетенів, які були заповнені однією рукою.

Тож, проект «Веселий двір», що передбачає  встановлення дитячого ігрового комплексу для дітей від 3-х до 12-ти років та спортивного комплексу для підлітків на прибудинковій території ОСББ «Будівельників, 4» та ОСББ «Миру, 6» – серед переможців. Вітаємо, так би мовити, із брудною перемогою!

Загалом, результати такі:

Загальноміські проекти (до 250 тисяч гривень)

 1. Ігровий комплекс для дітей з обмеженими можливостями (автор – Ірина Салтикова)
 2. «Я люблю Каховку»  – арт-обєкт на Набережній (автор – Анна Садова)
 3. Пірс «Нове життя для старого Пірсу» (автор – Олексій Темний) – проект не фінансуватимуть, тому на кошти, що залишаються автоматично проходять наступні проекти:
 4. Контактний міні-зоопарк на базі станції юннатів (автор – Ірина Філоненко)
 5. «Happy-сквер» (автор – Оксана Мігас)
 6. Тачанка і Помідори (автор – Анна Садова)
 7. Історія Каховки у твоєму смартфоні (автор – Олександр Мулік)

Локальні проекти (до 100 тисяч гривень)

 1. Парк сімейного спортивного відпочинку (автор – Ірина Салтикова)
 2. Веселий двір (автор – Яна Калапач)
 3. Радість нашим дітям (автор – Тетяна Юрчук)
 4. Мелітопольська 194 (автор – Олена Новицька) – цей проект пройшов по залишковим коштам (близько 50 тисяч гривень), тому йтиме як співфінансований коштами бюджету та мешканців.

Тепер справа за депутатами Каховської міської ради, які на засіданні сесії мають прийняти (чи не прийняти) рішення про фінансування проектів-переможців. Про це обов’язково розповімо згодом.