Біосферний заповідник «Асканія-Нова» готується до 100-річного ювілею

Один із заповідників Херсонщини готується до відзначення важливо дати – 100-річчя з моменту надання статусу державного заповідника.

Так, 1 квітня дирекція «Асканія-Нова» збереться на території заповідника, аби розповісти про пророблену роботу та плани на майбутнє. Варто зазначити, що «Асканія-Нова» – один з найбільших біосферних заповідників, розташованих на території Херсонської області. У складі заповідника дендрологічний парк загальнодержавного значення, зоопарк, колекція тварин якого є національним надбанням України. Площа ядра заповідника складає 11 тисяч 54 га.

Станом на 1 січня 2019 року, в колекції зоологічного парку понад 4 тисяч тварин 122 видів. На території дендрологічного парку зростають 1114 видів і форм деревних і кущових рослин, а також понад 700 трав’янистих рослин.

«Колекції оцінював Національний університет біоресурсів і природокористування України, і науковці прийшли до висновку, що дійсно у нас на сьогодні понад 500 видів рослин, які по всьому південному регіону ніде більше не зустрічаються»,- доповів директор заповідника Віктор Гавриленко.

Наразі гостям Асканії-Нова пропонують 5 екскурсійних маршрутів. Також у день святкування офіційно відкриють «Екскурсійний сезон-2019», який триватиме до 10 листопада.

джерело