Більшість шкіл Нової Каховки з 1 вересня вже не набиратимуть учнів 10 класу

Серйозні зміни очікують Новокаховську загальноосвітню школу № 4 уже з нового навчального року. Сюди вже не будуть набирати перші класи, а в недалекому майбутньому заклад планується взагалі вивести з освітньої мережі міста. Проте вже з 1 вересня тут уже розташовуватиметься академічний ліцей, створений на базі нині діючого Новокаховського техніко-економічного ліцею. Поки його розмістять лише на третьому поверсі четвертої школи, але поступово йому передадуть і всі інші.

Замість школи ліцей

— Школа № 4 має найменшу заповнюваність класів. Водночас вона зручно розташована — в центрі міста. Тож саме на її базі розробниками міської соціальної цільової програми розвитку освітньої галузі на 2018—2022 роки, затвердженої на останній сесії Новокаховської міськради було запропоновано розмістити профільний ліцей, в якому навчатимуться виключно учні 10—11, а згодом і 12 класів. Проте цей процес здійснюватиметься поступово, щоб дати можливість учням школи № 4 завершити навчання, — коментує начальник відділу освіти міської ради Оксана Якубова.

Будівлю, де зараз розміщується НКТЕЛ, пропонують віддати для майбутнього центру позашкільної освіти або для створення інклюзивно-ресурсного центру. Подібних центрів планується створити 10 на території всієї області. Нині вже затверджено статут такого закладу в Олешківському районі, над розробкою цього документу почали працювати і в Новій Каховці. За словами Оксани Якубової, утримувати інклюзивно-ресурсні центри і наповнювати їх матеріально-технічну базу обіцяють з державного бюджету.

Щодо ж наповнюваності класів у Новій Каховці, то вона, як говорить Якубова, дуже низька. «У середньому вона має становити для такого міста як наш — 25 учнів на клас. Проте ми маємо класи, де навчаються і 8, і 13, і 14 дітей. Причому не тільки в наших сільських, а й у міських школах. Це неприпустимо», — підсумовує вона.

Гімназії нового зразка

— Нещодавно я мав розмову з міським головою Трускавця. На 26 тисяч жителів у їхньому місті діють лише 3 школи. А у нас на 67 тисяч жителів повинно бути лише п’ять з половиною шкіл. Ми ж утримуємо 14, — зазначив на згадуваній сесії міськради міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

Проте Оксана Якубова наголошує, що мова про скорочення освітніх закладів не йдеться. Метою є приведення їх у відповідність до чинного законодавства і забезпечення належного функціонування та розвитку шкіл за новими державними стандартами. Тим більше, що нещодавно прийнятим Законом України «Про освіту» скасовані такі звичні види навчальних закладів як гімназія «старого зразка» (тепер це має бути заклад базового рівня освіти з 1—9 класами), ліцей (замість учнів 8—11-х класів він тепер буде розрахований на учнів 10—12-х класів як заклад профільної середньої освіти) і спеціалізована школа.

— На території Новокаховської міськради ми плануємо залишити лише три заклади І—ІІІ ступенів, на 1—11 класи: школу № 6 в Основі, № 7 у Таврійську і Дніпрянську школу. Всі інші школи стануть гімназіями. Причому кожен учень зможе обирати собі будь-який заклад для отримання третього рівня освіти. Це може бути або перелічені вище школи, або ж академічний ліцей, — додає Оксана Якубова.

12-річка для першокласників

У більшості шкіл Нової Каховки з 1 вересня пропонують не набирати учнів 10-х класів. За словами Якубової, це стосується наступних закладів середньої освіти: № 1 ім. О. Довженка, НВК № 2, № 5, № 8, № 10. Проте в них залишать одиннадцяті класи, аби нинішні учні могли завершити навчання в рідних школах. З 1 вересня 2019 року заклади перейдуть на 9-річну форму навчання.

Не тільки 10, а й 11 класи не набиратимуть уже з нового навчального року у нинішній Новокаховській гімназії, школі № 3 та Маслівській ЗОШ. За підрахунками відділу освіти, це дозволить зекономити лише за один рік на скорочених малокомплектних класах 2 мільйони гривень. І направити ці кошти, приміром, на капітальний ремонт, поповнення матеріально-технічної бази ліцею або гімназій міста.

— Важливо нагадати про те, що з 1 вересня 2018 року першокласники будуть навчатися вже за програмами 12-річної повної середньої освіти, за новими державними освітніми стандартами, — доповнює Оксана Якубова. — До речі, у нас у цьому році діє два пілотних класи у школі № 3, де вже проваджують ці нові стандарти. Маємо ми й тренерів, котрі навчатимуть наших вчителів».

джерело