Без газу залишаються бюджетні установи на Каховщині через неможливість заключення договорів

Попри меморандум, громади не можуть укласти договори з “Нафтогазом”. В результаті чого, бюджетні установи досі не запускають опалювальний сезон.

Нагадаємо, що у 6 громадах Каховського району є газифіковані бюджетні установи. Зокрема: Таврійська, Каховська, Новокаховська, Хрестівська, Чаплинська та Асканія-Нова територіальні громади.

Окрім бюджетних установ у таку халепу втрапили і місцеві медичні установи: Каховська ЦМЛ, Новокаховська міська лікарня, Хрестівська амбулаторія (АЗПСМ), Долинський фельдшерський пункт, Чаплинська лікарня та Чаплинське ЦПМСД залежать від газу.

Через юридичні та технічні нюанси територіальні громади не можуть укласти договори з “Нафтогазом” для газопостачання бюджетних установ. “Нафтогаз” розробив примірний договір на постачання газу для бюджетних установ. Але він включає надання послуг у період з 2021 по 2022 роки, а громади можуть укладати договори виключно у рамках бюджетного року.

Не допомагає в цій ситуації бюрократичне протистояння електронних та паперових документів. Можуть виникати проблеми з реєстрацією договорів з електронним цифровим підписом, адже на сьогодні Державній казначейській службі необхідно надавати оригінальні паперові договори з підписом та печаткою.

Ще одна проблема – одним із документів, без якого неможливе заключення договору з “Нафтогазом”, є акт звірки з попереднім постачальником, який засвідчує відсутність боргів. Але такі акти не надаються постачальниками у терміновому порядку, а інші документи для “Нафтогазу” не підходять.