Агросектор Херсонщини: які пестициди зараз використовують в області

Міністерство охорони навколишнього середовища затверджує перелік пестицидів та агрохімікатів, які дозволені в Україні. На полях Херсонщини найчастіше аграрії використовують незареєстровані речовини.

Про це Суспільному розповіла начальниця управління фітосанітарної безпеки головного управління держпродспоживслужби у Херсонській області Лариса Коломієць.

Цього року на полях немає гризунів, розказує засновник фермерського господарства “Зоря Каховщини” Леонід Кириченко. Хоча минулого року від мишей страждали усі фермери Херсонщини. Рятували врожай, розкидуючи отруту. Каже, цьогоріч їх не потруїли – просто такий аномальний процес.

Найчастіше, розказує начальниця управління фітосанітарної безпеки головного управління держпродспоживслужби у Херсонській області Лариса Коломієць, аграрії використовують у боротьбі з гризунами незареєстровані пестициди та агрохімікати. Нині міністерство охорони навколишнього середовища затверджує перелік отруйних препаратів, які дозволені в Україні. Оновлюватися він буде кожні два роки.

Нині аграріям, у яких поля поряд із заповідною зоною “Асканія Нова”, говорить виконувачка обов’язків директора Департаменту сільського господарства та зрошення Маргарита Степанова, заборонили використовувати “Бродіфакум”. Саме через цю речовину загинули 218 червонокнижних сірих журавлів.

“Заборонили використання бродіфакуму на території, яка поряд із заповідною зоною, з тим, щоб можна було уникнути такої негативної ситуації, яка відбулася цього року. Міністерство аграрної політики дало згоду на заборону і міністерство довкілля також заборонило бродіфакум. Ми добилися того, що аграрії у буферних зонах будуть використовувати біологічні препарати”.

Червонокнижні птахи загинули через порушення правил застосування пестициду, розказує речниця Нацполіції у Херсонській області Тетяна Скуба. Наразі агроному одного із фермерських господарств, яке розкидало отруту, вручена підозра у кримінальному правопорушенні.

“Працівники встановили, що загибель сталася внаслідок отруєння діючою речовиною бродіфакум, яка входить до складу агрохімічних препаратів і використовується для боротьби з гризунами. Наразі агроному фермерського господарства вручена підозра кримінального правопорушення”, – говорить Тетяна Скуба.

джерело