184-й округ: як триває виборчий процес до Верховної Ради

Тиждень в Україні триває процес довиборів. Нового представника у Верховній Раді обиратимуть і на Херсонщині у 184 окрузі. Попередній народний депутат Ігор Колихаєв посаду покинув, бо був обраний Херсонським міським головою.

6 кандидатам ЦВК відмовила у реєстрації через внесення неповної суми застави, яка становить 60 тисяч гривень. Зареєстрованих наразі ще немає, розказав нам Олександр Мошнягул.

“Є дуже багато пліток в експертному середовищі, соціальних мережах, на сайтах різних. Є чутки, хто буде, хто не буде висуватись. Я думаю, що поки краще зачекати до 20 числа. Застава – це запобіжник того, що вибори на окрузі не перетворяться у повний фарс. Коли вибори проводяться у нас в окремому окрузі, явка дуже низька. Хочу нагадати вибори 17 року, коли у нас у 183 окрузі. Прийшло, якщо не помиляюсь, 17 відсотків. Явка на дочасних виборах, які проводяться в окремому окрузі, завжди набагато нижча, ніж на всіх інших виборах”, – говорить Олександр Мошнягул.

З 1 до 20 вересня включно проходить висування кандидатів у народні депутати України політичними партіями; з 1 до 30 вересня включно – визначаються кандидати – самовисуванці. Також подаються документи до ЦВК для реєстрації.

До 10 вересня включно утворюються окружні виборчі комісії, до 5 жовтня завершається реєстрація кандидатів у народні депутати. До 6 жовтня включно будуть затверджені форма, колір і текст виборчого бюлетеня для голосування; до 15 жовтня включно – створені дільничні виборчі комісії, до 23 жовтня будуть готові бюлетені.

О 24 годині 29 жовтня виборча агітація буде завершена. Результати виборів мають оприлюднити до 15 листопада включно. Тіньова виборча кампанія розпочалася ще до 1 вересня, пояснив член Херсонської обласної організації Комітету виборців України Володимир Молчанов.

“Бігборди, перед усім це були, Лагута, Устинов, Дмитрук, який уже встиг померти. Вони ще не були кандидати. У нас закон не забороняє саморекламу. Притягти до початку виборчої кампанії за таку рекламу неможливо нікого. Зараз такої активної кампанії немає. За досвідом попередніх виборів вона буде незначною. Може, 10 тисяч виборців прийде. Більше сподіваються на цільові мотивовані групи, знайомих, прихильників, переконувати когось ще поки не намагаються”, – каже Володимир Молчанов.

На сьогодні відомо, що кандидат від партії «Нам тут жити» Геннадій Лагута подав документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації на участь у проміжних виборах у 184-му окрузі. Цю інформацію опублікували на сторінці партії у мережі фейсбук та підтвердив телефоном сам політик. Від «Європейської солідарності» на зборах партії кандидатом обрали Ігоря Йосипенка. Про це нам телефоном повідомив народний депутат від «Європейської солідарності» Сергій Хлань. Від партії «Слуга народу» на народного депутата кандидата ще не обрали, розповів народний депутат Павло Павліш.

“Політична партія «Слуга народу» ще не вибрала свого кандидата на 184 виборчий округ, ще є для цього час і ми обов’язково приймемо рішення щодо участі у виборах, висунення кандидата”, – каже Павло Павліш.

Всього у Херсонській області 5 виборчих округів: 182, 183, 184, 185, 186. Це 764 виборчі дільниці. Одномандатний виборчий округ № 184 був утворений 28 квітня 2012 постановою ЦВК №82. Центром округу є м. Нова Каховка Каховського району. Територія 184 округу охоплює Бериславський район, частину Каховського і частину Херсонського районів, це 188 постійних виборчих дільниць.

У попередні роки народними депутатами у 184 окрузі обирались Микола Дмитрук від Партії регіонів, Іван Вінник від Блоку Петра Порошенка, Ігор Колихаєв – самовисуванець.

джерело