Нова Каховка
C

» » В Любимівській ОТГ хочуть побудувати туристичний комплекс

В Любимівській ОТГ хочуть побудувати туристичний комплекс

Жителі Каїр обурюються, що підприємець перегородив їм вхід до балки.

 

Дозвіл на будівництво тимчасової огорожі для створення вольєру загальною площею 1 418,37 гектарів і довжиною близько 4,7 км 13 лютого надала Любимівська селищна рада Каховського району. Він буде розташований на території Василівського старостинського округу в балці на межі з Каїрами Горностаївського району. Вольєр споруджуватиме приватне підприємство “Вольєрно-мисливське господарство “Тайван” на землях комунальної власності з метою тимчасового утримання і розведення диких мисливських тварин без зміни категорії земель.

В Любимівській ОТГ хочуть побудувати туристичний комплекс

Це питання викликало обурення у депутатів, які в селищній раді представляють Каїри. За їх словами, власник ПП “ВМГ “Тайван”, депутат Херсонської облради від “Опоблоку” Сергій Дроздік на вказаній території вже встановив огорожу і перестав пропускати туди людей.

 

— Тамтешня балка є улюбленим місцем відпочинку багатьох людей. Там є чудовий піщаний пляж, на який влітку приїжджають і з Каїр, і з інших сіл і районів. Тепер люди цієї можливості не матимуть, бо дорогу туди перегородив Дроздік. А якщо він і пускатиме відпочиваючих, то навряд чи безоплатно, — вважає депутат Любимівської селищної ради Олександр Малафай.

В Любимівській ОТГ хочуть побудувати туристичний комплекс

Сам Сергій Дроздік запевнив, що не збирається робити прохід платним. “Я закрив ворота тимчасово, на час адаптації завезених на ту територію диких тварин. Бо ми мали необережність випустити чотирьох вагітних самок благородного оленя. Знайти їх так і не вдалось, дуже шкода. Тому ми вирішили закрити в’їзд на територію, тим більше, що зараз зима і там усе одно не проїдеш через багнюку. Вже через два тижні, думаю, ворота ми відкриємо. Там сидітиме людина, яка перешкоджатиме виходу тварин. А що стосується проїзду в балку — то там ніяких обмежень нема взагалі. Їдьте туди, якщо потрібно”, — заявив він на сесії селищної ради.

В Любимівській ОТГ хочуть побудувати туристичний комплекс

Водночас Сергій Дроздік додав, що проїзд там буде назавжди закритий для браконьєрів, нелегальних лісорубів і “для всіх інших”. Щоправда, згодом він виправився і уточнив, що мав на увазі “тих, хто краде з балки пісок”.

 

— Сумніваюся, що прохід там буде вільний для всіх. Нещодавно ми були в тому місці, спеціально зупинились подивитись. Але від охоронця ми почули, що вхід нам заборонено, — заперечила депутатка селищної ради Лілія Щербанюк.

 

Вона нагадала, що жителі Каїр неодноразово обурювалися діями Дроздіка, який раніше неодноразово перешкоджав доступ до Каїрської балки для рибалок, мисливців і грибників. Сам підприємець пояснював свої дії необхідністю охорони переданої йому Каїрською сільрадою території ландшафтного заказника місцевого значення “Каїрська балка” від браконьєрів. Проте через величезний резонанс Горностаївська райрада наприкінці 2016 року зняла з балки статус заказника і всі обмеження на доступ до неї усіх бажаючих.

 

Нові ініціативи Сергія Дроздіка викликали до нього низку запитань. “Що за тимчасову огорожу ви будуєте? Скільки часу вона там стоятиме? І хто вам дав право не пропускати на територію людей? На яких підставах ви це робите?” — запитали депутати селищної ради.

 

— А просто так! Я сам так вирішив, на підставі своєї громадянської позиції. І я й надалі буду це контролювати, — відповів Сергій Дроздік. — Доступ відпочиваючим я перекривати не збираюсь. Якщо ж я це зроблю, ви зможете подати на мене до суду. Що ж стосується тимчасової огорожі, то це означає, що вона буде не капітальною. Якщо мені скажуть її прибрати — мені доведеться це зробити.

 

Підприємець також пояснив, що крім розведення диких мисливських тварин на вказаній території він планує створити туристичний комплекс.

 

— Мені навіть не хочеться називати це мисливським господарством, оскільки великого полювання там не вийде. Це маленька територія, звір може попливти. Тому це більше спрямовано на туристів. Там буде свого роду парк, де відпочиватимуть люди і їм надаватимуться послуги — наприклад, катання по Дніпру на катері і багато всіляких заходів. Ми там хочемо побудувати цілий комплекс для рибалок і тому подібне. Саме це і є нашою метою. Ніщо інше. І цей комплекс уже включений в туристичний маршрут “Соляна дорога”, — додав Сергій Дроздік.

 

— Я не розумію, чому каїрці виступають проти ініціативи Дроздіка. Він — порядна людина, задумав непогану справу, — прокоментував Любимівський селищний голова Сергій Коновалов. — Що ж стосується пляжа, то Дроздік справді загородив один в’їзд. Однак там залишається інший в’їзд, тому ніякої проблеми в цьому я не бачу.

 

За даними аналітичної системи YouControl, ПП “ВМГ “Тайван” була зареєстрована в червні 2018 року. Директором підприємства є Павло Клименко, а Сергій Дроздік — засновником і кінцевим бенефіціарним власником. Видами діяльності ПП “ВМГ “Тайван” є мисливство, розведення тварин, прісноводне рибальство, дяльність у сфері спорту і надання місць кемпінгами та стоянками для житлових автофургонів і причепів.

 

Що ж стосується згадуваного туристично-інвестиційного проекту “Соляна дорога”, то серед його учасників нам не вдалось знайти Любимівську ОТГ. За наявною інформацією, ініціаторами проекту є Тавричанська, Асканійська, Присиваська ОТГ, а також міста Берислав, Каховка і Нова Каховка. Перебачається, що “Соляна дорога” об’єднає 15 населених пунктв, 36 туристичних локацій і пролягатиме від центральної частини Херсонської області до морів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.