Новая Каховка
C

» » Музей у Бериславі потребує реконструкції

Музей у Бериславі потребує реконструкції

Музей у Бериславі потребує реконструкції

Оновлювати необхідно не лише приміщення, а й усі експозиції.

 

У жахливому стані продовжує перебувати Бериславський районний історичний музей. Приміщення, експозиції — все тут потребує оновлення і величезних капіталовкладень.

 

— Нещодавно ми укріпили фундамент будівлі музею, прибрали причини, які могли призвести до її руйнування. Запрошені нами фахівці буквально на початку лютого сказали, що ніякої загрози для будівлі нема. Однак вона потребує капітального ремонту, — розповіла начальниця відділу культури Бериславської райдержадміністрації Людмила Полегенко.

 

За її словами, нині керівник музею працює за межами свого закладу — у школах, районному будинку культури ім. Т. Шевченка, а також проводить екскурсії для приїжджих.

 

Як повідомляв “Новий день”, у 2016 році за кошти районного бюджету в будівлі музею встановили нові пластикові вікна. На них, а також на капітальний ремонт покрівлі витратили близько 250 тис. грн. Згодом музей після тривалої перерви відкрили для відвідувачів. Проте в травні 2017 року одна зі стін будівлі почала розвалюватися і заклад закрили знов.

 

Непридатною до експлуатацію цю будівлю, збудовану у 1884 році, визнали ще у 2006 р. Її аварійний стан спричинила недбалість будівельників, які під час робіт на сусідній з музеєм ділянці зруйнували водогін, через що вода повністю затопила його фундамент. З того часу музей почав занепадати: його стіни потріскалися і були уражені грибком, підлога в багатьох місцях прогнила вщент. У жахливому стані перебували і створені ще в радянські часи експозиції. По суті, для повноцінного відновлення роботи музею його тепер необхідно створювати заново.

 

З цим погоджується і перший заступник голови РДА Ірина Дробиш. “Музей має дуже цікаві експонати. Але більшість самих експозицій створювались у комуністичні часи і мали відповідне ідеологічне наповнення, — говорить вона. — На сьогодні музей потребує осучаснення. А це вимагає шалених коштів. Однак працювати над цим необхідно: прикро, що місто з такою багатою історією не має повноцінного, сучасного і цікавого музею”.

Музей у Бериславі потребує реконструкції

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.