Нова Каховка
C

» » Тризуб, Крим, 19 лютого

Тризуб, Крим, 19 лютого

У різні роки, але саме 19 лютого, відбулися події, кожна з яких зайняла своє місце в історії України.

 

А саме:

 

19 лютого 1992 року - Верховна Рада України затвердила тризуб як малий герб України

 

19 лютого 1954 року - Верховна Рада СРСР видала указ про передачу Кримської області до складу УРСР

 

Тризуб, Крим, 19 лютого

Український тризуб

 

27 років тому, 19 лютого 1992 р., тризуб був офіційно затверджений Верховною Радою у якості малого герба України та головного елемент великого Державного герба.

 

Разом з Конституцією, прапором і гімном України він є невід’ємною частиною офіційної символіки держави. Сьогодні зображення Державного герба України розміщується на печатках органів державної влади, грошових знаках, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ і т. п.

 

Зображення сучасного тризуба у 1992 р. розробила група українських геральдистів у складі А. Гречила, О. Кохан та І. Турецького. За основу вони взяли стародавній тризуб князя Володимира Великого. Він символізував поділ Всесвіту на небесне, земне й потойбічне. Окрім того, тризуб можна розуміти і як поєднання священних начал - Божественного, Батьківського й Материнського, і як єднання трьох природних стихій - повітря, води й землі.

 

Загалом існує близько 40 версій походження тризуба.

 

Проте повністю Державний герб має складатися з існуючого Малого герба - тризуба - і тільки запроектованого Великого герба.

 

Вже протягом двох десятиліть серед депутатів точаться дискусії щодо зображення Великого герба, адже прийняти його можна лише двома третинами голосів конституційного складу ВР. Але в ст. 20 Конституції України чітко вказано, що поряд з тризубом на Державному гербі має бути розміщений герб Війська Запорізького.

 

А от інша подія відбулася ще за часів Радянського Союзу.

 

Тризуб, Крим, 19 лютого

V сесія Верховної Ради СРСР, депутати голосують за передачу Криму УРСР

(лютий, 1954 р.)

 

65 років тому, 19 лютого 1954 р., Президія Верховної Ради СРСР видала указ про виведення Кримської області зі складу РРФСР і її передачу Українській РСР.

 

Офіційно передача Криму була приурочена до святкування 300-ліття Переяславської ради, коли Богдан Хмельницький підписав угоду про об’єднання України з Росією.

 

Більшість же українських істориків сходяться на думці, що акт «доброї волі» був частиною продуманої пропагандистської кампанії, направленої на утримання України у складі Радянського Союзу. Адже передача півострова розглядалася як знак щирої любові, братерства і довіри з боку Радянськоії держави до України.

 

Урочисте засідання Президії Верховної Ради СРСР, на якому прийняли указ про передачу Криму, проходило за участю всіх провідних керівників законодавчих і урядових органів Радянського Союзу та України, а також представників місцевого самоврядування Сімферополя і Севастополя. Всі його учасники визнали спільність економічних процесів, територіальну близькість, тісні господарські й культурні зв’язки між Кримом та Україною.

 

Тому вже 26 квітня 1954 р. ВР СРСР на основі свого указу від 19 лютого прийняла закон про передачу Україні Криму і затвердила ці зміни у Конституції СРСР.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.