Нова Каховка
C

» » Скільки тримається алкоголь в крові і як розрахувати його вміст?

Скільки тримається алкоголь в крові і як розрахувати його вміст?

Скільки тримається алкоголь в крові і як розрахувати його вміст?

У сучасному світі алкоголь став супутником майже кожного свята, корпоративу, вечірки, зустрічі з друзями. Після веселощів люди повертаються до повсякденних справ – багато хто сідає за кермо автомобіля, хтось повинен здавати кров на аналіз, іншим необхідно почати лікування антибіотиками. Щоб уникнути негативних наслідків розпивання спиртного, слід знати час виходу алкоголю з організму. Важливо знати, скільки алкоголь тримається в крові, як горілка діє на організм і як впливає пляшка пива на швидкість реакції.

 

Як виявляється наявність алкоголю в крові

 

Законодавство при перевірці водія алкотестером допускає показник 0,16 проміле у видихуваному повітрі. Якщо ж проводиться медичний огляд, допустима норма вмісту етанолу всередині організму змінюється: значення повинно бути нижче 0,35 проміле. Визначити наявність алкоголю в крові без застосування приладів і запідозрити можливе сп’яніння у людини дозволяють такі ознаки:

 

 • специфічний запах;
 • порушення мови, пам’яті;
 • уповільнена швидкість реакції;
 • втрата контролю над рухами;
 • сонливість або нервове збудження;
 • тремтіння пальців;
 • знижена увага (особливо у жінок);
 • зниження гостроти зору;
 • агресивність або загальмованість.

 

Вплив алкогольних напоїв на реакцію людини має серйозні прояви: від 0,2 до 0,5 проміле – і вже складно оцінювати швидкість руху світлових джерел, їх масштаби. Показники 0,5-0,8 відчутно послаблюють зір – червоний колір майже не сприймається, зміна типів освітлення викликає біль. Кут зору звужується, водій припиняє помічати узбіччя. Доза близько 1,2 проміле призводить до повної втрати можливості керувати транспортом. Показники 4-5 вважаються смертельними.

 

Калькулятор алкоголю в крові

 

Дізнатися, скільки днів алкоголь тримається в крові, можна користуючись спеціальною системою розрахунку. Калькулятор алкоголю в крові, якщо орієнтуватися на стать, вагу і кількість спожитих алкогольних напоїв, може допомогти визначити приблизний зміст етанолу всередині організму з переведенням в проміле і орієнтовний час його виходу. Розрахунок відбувається за формулою Відмарка, згідно якої отримується концентрація спирту всередині організму дорівнює масі випитого, розділеної на добуток маси тіла та спеціального коефіцієнта розподілу (для ж. – 0,6, для ч. – 0,7).

 

Скільки в крові тримається алкоголь

 

Точно визначити, скільки в крові тримається алкоголь, складно – значення цифри змінюється від півгодини до доби, в залежності від обсягу випитого. Чимало залежить від процентного вмісту спирту – якщо вжити літр коньяку, то концентрація буде триматися всередині організму набагато довше, ніж від літра сухого вина. Вид вживання конкретного напою не має значення – суміш, наприклад, горілки з соком, матиме такий же ефект, як і проста нерозбавлена горілка.

 

Таблиця виведення алкоголю з організму

 

Вельми корисною стане таблиця алкоголю для водіїв, оскільки їм необхідно точно знати, коли етанол виходить з крові. Головне – не просто успішно пройти перевірку і алкогольний тест співробітників ДАІ, а сідати за кермо з повною впевненістю у власній тверезості та адекватності. Таблиця виведення алкоголю з організму, наведена нижче, дозволяє зрозуміти, через скільки вивітрюються алкогольні напої різних видів. У стовпцях зазначений обсяг алкоголю і вагу людини, а в рядках наведено назва спиртного напою, а також кількість часу, необхідного для його виходу:

 

Назва напою Вага людини Швидкість виведення
100 г 300 г 500 г

40-42%

(коньяк, горілка, ром)

>60 кг більше 6 ч. 18-19 ч. 30 ч.
60-80 кг 5 годин 14 ч. близько доби
80-120 кг 3-4 ч. 11 годин 20 ч.

18-30%

(лікер, портвейн,

настоянка)

>60 кг більше 4 ч. 12 ч. 18-19 ч.
60-80 кг 3 ч. 10-11 годин 17 ч.
80-120 кг 3 години 7 ч. 12 ч.

9-11%

(шампанське, вино,

джин-тонік)

>60 кг більше 1,5 ч. 4 години 7-8 год.
60-80 кг 1 година 3-4 ч. 6 годин
80-120 кг 50 хв. близько 3 ч. близько 5 ч.

4%

(пиво,

слабоалкогольні коктейлі)

>60 кг 40 хвилин 2 ч. 3-4 години
60-80 кг більше 30 хв. 2 години 2-3 ч.
80-120 кг 20 хв. 1 ч. 2 ч.

Скільки тримається алкоголь в крові після запою

 

Алкоголізм – важка хвороба, позбутися якої дуже важко. Алкоголь в крові після запою може триматися дуже довго – точні дані залежать від обсягу і спиртової концентрації випитого. Щоб визначити, скільки алкоголь тримається в крові, використовують надійний достовірний спосіб – проведення аналізу шляхом забору венозної крові. Застосування цього методу необхідно, коли спостерігається перевищення допустимих показань дихального тесту. Нульові показники отримати практично нереально, оскільки навіть кефір і квас можуть вплинути на проміле.

Скільки тримається алкоголь в крові і як розрахувати його вміст?

Скільки тримається алкоголь у повітрі, що видихається

 

Щоб зрозуміти, скільки тримається алкоголь в організмі, необхідно контролювати об’єм випитого і знати про процентному вмісті в ньому етанолу. Ніколи не вживайте спиртне одночасно з ліками, не порадившись перед цим з доктором – етанол може виявитися одним з головних протипоказань до прийому медикаменту і спровокувати негативні наслідки.

 

Проведення анонімного опитування показало, що після однієї випитої банки пива багато водіїв сідали за кермо автомобіля, сподіваючись, що наслідків не буде і перевірка не виявить алкоголь у повітрі, що видихається. Ситуації різні, але жодна не коштує людського життя – стан сп’яніння значно підвищує ризик скоєння ДТП, водій не контролює дотримання ПДР. Слід почекати, поки етанол вивітриться, і лише тоді сідати за кермо.

 

Фактори, що впливають на швидкість виведення спирту

 

Однозначну відповідь на запитання про те, скільки днів тримається алкоголь в крові, дати складно, оскільки тривалість виходу спирту індивідуальна. Напої з різним процентним вмістом етанолу виводяться по-різному – від фортеці алкоголю залежить його величина концентрації в крові. До факторів, що впливає на швидкість виведення спирту, відносять:

 

 • вага – повні люди п’яніють повільніше;
 • кількість спиртного – велика доза випитого етанолу довше буде триматися всередині організму;
 • стать – у дівчат висновок алкоголю відбувається довше, а токсичне ураження внутрішніх органів виникає набагато швидше, ніж у чоловіків;
 • стан здоров’я – наявність захворювань, втома, депресія, стрес змушують спирт зберігатися всередині організму довше;
 • особливості ферментативної чутливості – у людей з високим рівнем фізичної активності і хорошим метаболізмом етанол виводиться швидше;
 • вік – результати досліджень свідчать, що у літніх людей виведення токсичних речовин відбувається набагато довше, ніж у молодих;
 • порожній шлунок – відсутність живильного закуски підвищує термін виведення токсинів;
 • час, за який був ужитий напій – чим швидше людина прийняла алкогольну дозу, тим сильніше концентрація етанолу і довше його вихід.

Скільки тримається алкоголь в крові і як розрахувати його вміст?

Як прискорити виведення етанолу з організму

 

Процес виходу спирту задіює життєво важливі органи – печінку, легені та нирки, роботу яких можна трохи полегшити. Щоб прискорити виведення етанолу з організму, лікарі рекомендують скористатися такими способами:

 

 1. Прогулятися на вулиці, подихавши свіжим повітрям, щоб очистити легені від алкогольних парів.
 2. Прийняти душ з переходами температури води від холодної до гарячої для посилення кровотоку;
 3. Вживати багато рідини.
 4. Прийняти вітамін С для прискорення відновлення.
 5. Не лежати, більше рухатися.
 6. Випити сорбенти (активоване вугілля, Смекта) або сечогінні засоби (Фурасемид, Трифакс).

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.