Новая Каховка
C

» » Бобри Херсонщині не загрожують

Бобри Херсонщині не загрожують

Бобри Херсонщині не загрожують

Про це йдеться в офіційному коментарі стосовно збільшення популяції річкового бобра на території Національного природного парку (НПП) "Нижньодніпровський":

 

Днями спочатку у столичній пресі, а потім у місцевій з'явилася інформація про екологічну проблему, яка ніби стосується стрімкого росту популяції річкових бобрів (CASTOR FIBER) на території природно-заповідного фонду України НПП "Нижньодніпровський".

 

Згідно цієї інформації, зникаючий колись вид тепер має загрозливу для екології кількість, яку неможливо врегулювати, бо полювання, як і відстріл, на території ПЗФ заборонено.

 

З цього приводу наводимо достовірні факти:

 

1. Річкові бобри (CASTOR FIBER) ніколи не належали до рідкісних тварин навіть за регіональними списками.

 

2. За словами наукового консультанта НПП «Нижньодніпровський» Зої Селюниної (зоолог, к.б.н.) є тенденція до зростання популяції бобрів не тільки на водних об'єктах Нижнього Дніпра, але й на територіях Чорноморського біосферного заповідника.

 

Науковцями цієї установи ведуться постійні спостереження за популяцією водних гризунів, але... Говорити про екологічну проблему чи загрозливе становище зараз безпідставно!

 

Так, зараз реєструється розселення і збільшення популяції бобрів не тільки на Конці, але й у рукавах інших річок Нижнього Дніпра, навіть на територіях, які підпорядковані приватним підприємствам. Бобри насправді мало звертають увагу на людину, звикли до шуму її діяльності.

 

3. Неодноразово з виконувачем обов'язків директора Степової філії НДІ лісового господарства Олександром Глодом велися переговори, до яких доречі наша установа завжди відкрита, стосовно подання офіційних клопотань з обґрунтованими висновками на отримання необхідних лімітів щодо скорочення популяції бобрів для узгодження на НТР (науково-технічна рада) НПП «Нижньодніпровського».

 

Більше того, будь-яка інша зацікавлена установа за умови наявності наукових обґрунтувань може звернутися з аналогічним запитом на НТР. Але подібних клопотань досі не поступало.

 

Ще раз наголошуємо на відкритості нашої установи до конструктивної співпраці.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.