Новая Каховка
C

» » 11 лютого Гоголь спалив рукопис другого тому «Мертвих душ»

11 лютого Гоголь спалив рукопис другого тому «Мертвих душ»

11 лютого Гоголь спалив рукопис другого тому «Мертвих душ»

167 років тому, 11 лютого 1852 р., Микола Гоголь у присутності свого слуги Семена спалив чистовий рукопис другого тому свого твору «Мертві душі».

 

В результаті, до наших днів дійшли тільки чернетки окремих розділів другої частини твору.

 

Ідея «Мертвих душ» виникла у Гоголя завдяки О. Пушкіну. Саме він розповів письменнику історію про містечко Бендери у Бессарабії - Пушкін перебував там у засланні, - де на початку XIX от. не було зареєстровано жодного випадку смерті. Взявши за документальну основу цей випадок, у 1835 р. Гоголь розпочав роботу.

 

Спочатку твір задумувався як трьохтомне видання. Вже у травні 1842 р. вийшов перший том під назвою «Пригоди Чічікова, або Мертві душі, поема М. В. Гоголя». У ній автор розповідає про колезького радника у минулому, а нині - поміщика Павла Чічікова. Приїжджаючи до міста NN. він намагається завоювати довіру його жителів, аби ті переписали на нього своїх померлих селян. В образах місцевих поміщиків Гоголь дуже влучно зобразив російські суспільні хвороби і різні соціальні типи країни. Окрім того, за задумом Гоголя, перший том мав змалювати минуле Росії, другий - теперішній, а третій - майбутнє. Проте на початку 1845 р. Гоголь впадає у душевну кризу і влітку того ж року спалює перший рукопис другого тому. На той момент він вважав, що йому не вдається досить влучно показати шлях Росії до ідеалу. Але вже 1 січня 1952 р. Гоголь повідомив, що робота над другою частиною повністю закінчена. Проте через кілька днів хвороба знову загострюється, і в ніч з 11 на 12 лютого Гоголь спалює рукопис.

 

Через 10 днів 21 лютого 1952 р. Микола Гоголь помер.

11 лютого Гоголь спалив рукопис другого тому «Мертвих душ»

Єдине прижиттєве фото Гоголя
Знято в 1845 році російським фотографом Сергієм Левицьким в Римі

 

Лише у 1855 р. були опубліковані 5 знайдених розділів другого тому, які відносяться до різних чернеткових варіантів твору. Над третім томом автор так і не розпочав роботу. Одразу після виходу першої частини «Мертвих душ» книгу почали перекладати на інші мови, за її мотивами були зняті художні фільми та поставлені вистави у провідних театрах.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.