Нова Каховка
C

» » Населення Землі почне стрімко скорочуватися вже через 30 років, – експерти

Населення Землі почне стрімко скорочуватися вже через 30 років, – експерти

Населення Землі почне стрімко скорочуватися вже через 30 років, – експерти

Зазвичай експерти попереджають про потужний демографічний стрибок і майбутню конкуренцію за ресурси. Але з таким сценарієм згодні не всі.

 

Зростання рівня освіти серед жінок може перевернути ситуацію з ніг на голову.

 

ООН прогнозує, що до 2050 року на Землі буде проживати понад 9,8 млрд людей, а до 2100 їх число перевищить 11 млрд. Більшість дослідників посилається на дані організації як на встановлений факт. Але журналіст Джон Іббітсон і політолог Даррел Брикер описують інший сценарій в своїй книзі «Спустіла планета». Вони вважають, що через 30 років населення Землі почне скорочуватися, і процес вже не зупиниться.

 

Брікер і Іббітсон провели власне дослідження і виявили, що багато демографів не згодні з експертами ООН. В першу чергу критиці піддалися статистичні методи оцінки. Організація враховувала коефіцієнт народжуваності і смертності, а також темпи міграції.

 

Але при цьому ніхто не брав до уваги зростання рівня освіти серед жінок і темпи урбанізації. Якщо врахувати ці чинники, то до 2100 року число жителів ледь досягне 8-9 млрд.

 

Експерти переконані: зараз і обивателі, і вчені тиражують один і той же міф про демографічний стрибок, хоча він не підкріплений фактами.

 

Освіта – ключовий фактор

 

В інтерв’ю Wired аналітики посилаються на роботи австрійського демографа Вольфганга Лутца, який досліджує вплив освіти на народжуваність. За його оцінками, все більше жінок інакше підходить до репродуктивного планування, в результаті показники фертильності знизяться.

 

Це стосується всіх регіонів, в тому числі і Африки, яка паралельно переживає процес стрімкої урбанізації.

 

Дослідники опитали дівчат з 26 країн, і більшість визнала, що планує мати не більше двох дітей.

 

Багато з них все більш усвідомлено приймають рішення про продовження роду і все менше піддаються тиску з боку суспільства.

 

Демографічний тренд, описаний Брікер і Іббітсоном, важливо враховувати, оскільки від нього залежать багато процесів, що протікають сьогодні. Розвиток транспорту, підтримка сільських регіонів, соцгарантії – все це безпосередньо пов’язано з демографічними показниками. І поки аналітики схиляються до того, що рости буде частка літнього, а не молодого населення.

 

Деякі дослідники вважають, що старіння і скорочення населення піде на користь економіці та екології. Експерти пропонують визнати еталоном НЕ багатодітні сім’ї, а невеликі осередки суспільства, до складу яких входять літні родичі-довгожителі.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.