Нова Каховка
C

» » Комунальні підприємства Нової Каховки повинні працювати без збитків

Комунальні підприємства Нової Каховки повинні працювати без збитків

Комунальні підприємства Нової Каховки повинні працювати  без збитків

Тим, кому це не вдається, з бюджету громади готові виділяти грошову підтримку.

 

Змінити профіль своєї роботи у нинішньому році доведеться новокаховському КП “Основа”. Воно перестане займатися обслуговуванням житлових будинків у Дніпрянах і надаватиме послуги з водопостачання і водовідведення на території Дніпрянського старостинського округу Новокаховської ОТГ і Райської сільради.

 

— Єдина їх проблема — у невідповідності тарифів нинішнім витратам. Тому ми повинні компенсувати їм затрати з міського бюджету, адже підприємство повинно працювати беззбитково. Як і всі інші КП, — констатує перший заступник міського голови Нової Каховки Леонід Чурсинов.

 

Проте беззбитковою роботою можуть похвалитися поки далеко не всі комунальні підприємства міста. Приміром, зі збитками вже не один рік працює КП “Кінотеатр “Юність”. Вони пов’язані зі зменшенням ставки орендної плати підприємцю, який свого часу вклав кошти у реконструкцію частини приміщень будівлі кінотеатру. Втім, частина інших приміщень там досі ніяк не задіяна і теж могла б надаватися в оренду.

 

Традиційно компенсувати з бюджету доводиться й витрати КП “Автоцентр”, що займається пасажирськими перевезеннями по місту. Оскільки затверджені виконкомом міськради ціни на проїзд не відповідають собівартості та через бажання міськради оплачувати проїзд пенсіонерів і пільговиків за рахунок платників податків у 2019 році планується виділити КП “Автоцентр” з бюджету міста 2 млн. грн. І це не враховуючи додаткових видатків.

 

Фактично утримувати за рахунок платників податків доводиться КП “Міський оздоровчий центр”. Зокрема, з міського бюджету виділені кошти на часткову модернізацію цього підприємства.

 

— Вони мають величезну будівлю, утримання якої потребує величезних затрат. Щоб підвищити енергоефективність споруди, керівництво КП запросило 2,7 млн. грн. Але загалом необхідно виводити це підприємство з категорії збиткових. Для цього потрібно змінювати зміст його послуг, — прокоментував Леонід Чурсинов.

 

Зі збитками у минулому році спрацювало КП “Новокаховське ЖЕУ”. Як пояснив його директор Григорій Каневський, це пов’язано з різким зменшенням площі, яку обслуговує підприємство.

 

— У нас було біля 250 тис. квадратних метрів, а протягом 2018 року ця кількість зменшилась до 130 тис. кв. м. Решта перейшли до обслуговування ОСББ. Натомість діючі тарифи на наші послуги були затверджені ще в липні 2018 року і не враховували наших витрат і понесених збитків, — пояснив він.

 

— У “Новокаховського ЖЕУ”, на мій погляд, є можливість працювати без збитків з урахуванням фінансової підтримки, яку ми надаємо [з бюджету громади] як співзасновники підприємства, — доповнив Леонід Чурсинов.

 

Більшість діючих у Новій Каховці підприємств, як каже перший заступник міського голови, є беззбитковими. Спрацювати з прибутком і довести до собівартості тарифи на вивезення сміття планує КП “НК Екосервіс”. Три роки не має збитків КП “Новокаховське ШЕУ”. Успішно працюють КП “Міський ринок”, “Новокаховський гуртожиток”, “Парк культури і відпочинку”. Попри складнощі нормально працює комунальне підприємство з утримання і обслуговування теплових мереж. Проте значно більше власних коштів могли б заробляти КП “Муніципальна охорона”, “Міська радіоорганізація”.

 

На останньому засіданні виконкому Новокаховської міськради вирішили затвердити фінансові плани на 2019 рік майже всіх комунальних підприємств міста. Зауваження виникли лише до КП “Міський водоканал”, керівник якого на засідання не явився. Через питання до нього, а також “фінансовий дисбаланс” у представленому ним документі, обговорення фінплану водоканалу вирішили перенести на лютий.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.