Новая Каховка
C

» » Інтереси громади Каховській міськраді до одного місця

Інтереси громади Каховській міськраді до одного місця

Інтереси громади Каховській міськраді до одного місця

В четвертий раз каховські депутати провалили затвердження структури міськради і її виконавчих органів на 2019 рік і не захотіли скорочувати штат місцевих чиновників.

 

До зільнення з 26 лютого готуються всі співробітники Каховської міськради. До таких наслідків може призвести вперте небажання депутатського корпусу приймати рішення “Про структуру міськради і її виконавчих органів на 2019 рік”. Затвердити його на останній сесії міськради 31 січня вони не змогли вже четвертий раз поспіль.

 

Депутати заявляли, що були готові проголосувати за структуру в разі скорочення штатів виконкому на 10 осіб. Не сподобалась їм і пропозиція міського голови Андрія Дяченка створити при міськраді нову структуру — муніципальну поліцію з трьома співробітниками, яка б займалась легалізацією робочих місць, благоустроєм і парковкою. “Замість того, щоб скорочувати штати ми їх ще роздуваємо”, — обурювались депутати.

 

Натомість перше, що вони зробили, тільки-но отримавши свої мандати у 2015 році — роздули штати, створивши цілий відділ по роботі з депутатами з двома штатними одиницями. Також з’ясувалось, що депутати взагалі не знають про розпочатий в Україні ще п’ять років тому процес децентралізації, який передбачає передачу повноважень з державних органів влади на місцеве самоврядування.

 

— У нас за останні роки був створений реєстраційний відділ, нам були передані функції колишніх “паспортних столів”. Усе це ми повинні фінансувати самостійно. Тому зараз у новій структурі запропоновано 132 штатні одиниці. Ми проаналізували структури й інших громад. Приміром, у Вознесенську Миколаївської області на 36 тисяч жителів — така ж кількість, як у Каховці — в структурі виконкому працює 155 осіб, — прокоментував керуючий справами виконкому Каховської міськради Віталій Чернявський.

 

— У Новій Каховці на 46 тисяч населення (нині в Новокаховській ОТГ нараховується біля 54 тис. жителів, — прим. автора) працює 209 співробітників виконкому. Вони мають відділ земельних відносин, екологічну інспекцію, інспектора з праці, навіть в їх архіві працює 9 осіб, а не 3 як у нас. У Роздольненській ОТГ Каховського району на 3 380 жителів працює 36 працівників апарату сільради, в Зеленому Поді на 4 300 жителів — 60, — доповнив Андрій Дяченко.

 

Перевищенням повноважень назвала дії депутатів начальниця юридичного відділу Каховської міськради Людмила Чиркіна. За її словами, надавати пропозиції щодо структури виконавчих органів міськради може виключно міський голова, а міськрада повинна їх затверджувати. Втім, й самі депутати заплутались у своїх пропозиціях. “У грудні ви говорили одне, тепер — зовсім інше. Не ясно, які ваші пропозиції треба враховувати і з чим вони взагалі пов’язані”, — зауважила секретар міськради Ірина Гончарова.

 

Щоб зекономити кошти платників податків на 2 млн. грн. міський голова запропонував депутатам скоротити посади всіх трьох своїх заступників. Однак проти цієї пропозиції виступили представники майже всіх партій, включаючи тих, хто начебто боровся за скорочення чисельності чиновників. Чому вони так вчинили, пояснюється просто: заступники міського голови є висуванцями від “Опоблоку” і “Батьківщини”, які навряд чи відмовляться від своїх високооплачуваних посад і щедрих премій за рахунок платників податків.

 

Під час сесії депутати від “Опоблоку” висловлювали обурення тим, що чиновники начебто приховують від них платіжки з витратами з міського бюджету. Однак тут представники цієї партії скоріше хотіли приховати власну байдужість до цього питання, адже нині всі платежі органів місцевого самоврядування доступні в онлайн-реєстрах. І ознайомлюватися з цими документами може будь-хто у вільний час не виходячи з дому.

 

Вдруге депутати проголосували і за міський бюджет на 2019 рік, додавши до нього власні поправки. Зокрема, вони суттєво скоротили видатки на оплату праці чиновників, на комунальні послуги, енергоносії і на 4 млн. грн. зменшили видатки на благоустрій. Внесенням цих поправок депутати вкотре продемонстрували власні подвійні стандарти. “Новий день” уже писав про те, що один із головних ініціаторів вказаних змін до бюджету Каховки, депутат Херсонської облради від “Опоблоку” Павло Філіпчук сам за рахунок платників податків отримує щомісячну премію розміром 293% і має зарплату, яка в окремі місяці перевищує 100 тис. грн. Він же під час сесії міськради керував депутатами міськради, вказуючи як їм голосувати за ті чи інші рішення.

 

А директор КП “Комунальне транспортне підприємство” Олександр Зайцев звернув увагу на те, що депутати зменшили видатки нібито за представлені його підприємством завищені ціни на пісок. “Ми купуємо його по 180 грн./тонну, але депутати чомусь вирішили, що ми витрачаємо на нього 460 грн./т.”, — пояснив він.

 

Також депутати з незрозумілих причин вирішили збільшити фінансування цілої низки громадських організацій. Приміром, на міську організацію ветеранів попри пропозиції виконавчого комітету вони виділили 70 000 грн., а на громадське формування з охорони правопорядку “Щит” аж 600 000 грн., передбачивши щедру оплату праці його членів. Хотілося б нагадати депутатам, що лише до громадської ради при виконкомі Каховської міськради входять представники 28 громадських організацій. Якби народні обранці не підходили вибірково до витрат з бюджету, вони б передбачили фінансування всім без винятку організаціям, що діють у місті.

 

Попри нав’язані депутатами зміни до бюджету міський голова накладати на нього вето не став. “Ми заклали в бюджеті 2 млн. грн. для Каховської центральної районної лікарні. Ці кошти підуть на оплату комунальних послуг і на проведення тендеру для придбання природного газу. Я не хотів це важливе питання робити заручником інших статей видатків”, — прокоментував Андрій Дяченко.

 

Також депутати доручили фінансовому управлінню міськради “збалансувати дохідну та видаткову частини бюджету відповідно до прийнятих поправок”. Хоча що це означає пояснювати не стали. Мабуть, не царська то справа приймати рішення, які були б однаково зрозумілими і чиновникам, і їх виборцям.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.