Нова Каховка
C

» » Каховчани обурені захмарними тарифами за центральне опалення

Каховчани обурені захмарними тарифами за центральне опалення

Каховчани обурені захмарними тарифами за центральне опалення

Місцева влада попереджає, що тарифи на тепло й надалі зростатимуть і радить жителям міста переходити на автономне опалення.

 

4000-5000 гривень, а то й більше довелося сплачувати за центральне опалення мешканцям п’яти багатоповерхівок у Каховці в грудні. Шоковані явно захмарними платіжками люди почали запрошувати журналістів зі столичних телеканалів і вимагати пояснень у представників своєї влади.

 

— Наша сусідка останні кілька зим збирає макулатуру, аби сплатити за тепло взимку. Тепер їй, мабуть, треба підвищити “кваліфікацію” і збирати ще й пляшки, щоб сплачувати за новими тарифами. Нам соромо, що в Каховці один із найвищих тарифів на опалення в Україні. Соромно, що виконком міськради проголосував за таке здирництво, а депутати міськради його підтримали, — заявили мешканці будинку по вул. О. Гончара, 2 на сесії Каховської міськради 31 січня.

 

Люди вважають, що їм несправедливо нарахували за опалення за завищеними тарифами. Висунули вони й низку вимог: не допустити нового підвищення тарифів і затвердити міську програму модернізації тепломереж.

 

Під час обговорення цього питання з’ясувалось, що захмарні платежі виникли не стільки через високі тарифи, затверджені виконавчим комітетом Каховської міськради 13 листопада 2018 року, скільки через численні виходи з ладу лічильників тепла в п’яти будинках. За словами директора КП “Каховтеплокомуненерго” Анатолія Перчиця, тільки в будинку по вул. О. Гончара, 2 в листопаді було складено 2 акти, а в грудні 4 акти щодо виходу лічильника з ладу.

 

— Через це визначити фактичний обсяг споживання тепла було неможливо. Тому ми здійснили нарахування відповідно до діючих нормативів у залежності від площ квартир. Саме тому суми за тепло суттєво зросли, — прокоментував він.

 

Анатолій Перчиць пояснив, що з 2015 року уряд запровадив іншу схему нарахування за опалення. Щомісяця до діючих тарифів застосовується коефіцієнт, що змінюється в залежності від температури повітря в кожен конкретний місяць: в теплі місяці опалювального періоду люди сплачують менше, а в холодні — більше. І так сталось, що в грудні, на відміну від більш теплого листопада був застосований підвищений коефіціент.

 

— Щоб подібні ситуації як у вказаних будинках не виникали, їх співвласникам необхідно призначити людину, яка б щодня контролювала стан лічильника, оскільки наше підприємство повинно знімати його показники лише один раз на місяць. Якби в будинку по вул. О. Гончара, 2 це робили, нам би не довелось перераховувати їх платіжки за іншою схемою. У них лічильник не працював більше 20 днів, тож обрахувати кількість використаної теплової енергії [за гігакалоріями] було неможливо. Більше того, чинне законодавство передбачає встановлення і обслуговування лічильників тепла за рахунок споживачів. Тобто, ми повинні розрахувати тариф, подати його на затвердження виконавчому комітету міськради і до рахунків на центральне опалення додавати окремий платіж за обслуговування лічильників. Причому, сплачувати цей тариф держава зобов’язує всіх співвласників багатоповерхових будинків — навіть тих, хто має автономне опалення. Звільнені від сплати цієї послуги можуть бути лише ті багатоповерхівки, які на 100% відключені від централізованого опалення, — доповнив Анатолій Перчиць.

 

У Каховській міськраді наголошують, що всім мешканцям будинків з підвищеними рахунками за тепло будуть здійснені перерахунки субсидій. Нині на централізованому опаленні в місті залишилось тільки 1619 квартир, а 58% колишніх абонентів “Каховтеплокомуненерго” уже встановили автономку. З них 1050 квартир отримують субсидії. Проте для їх перерахунку власники квартир зобов’язані сплатити за виставленими рахунками, адже надання субсидій припиняється за наявності заборгованості.

 

— Щоб не сплачувати за тепло за захмарними тарифами я раджу всім каховчанам переходити на автономне опалення. Тим більше, що тариф на опалення дешевшим уже не буде ніколи й надалі зростатиме, — говорить міський голова Каховки Андрій Дяченко. — Я ще в 2015 році заявляв про повний перехід міста на автономку. На жаль, представниками “Опоблоку” в Каховській міськраді 2,5 роки блокувалось прийняття всіх відповідних рішень. Хоча ми пропонували розробити схему теплопостачання, затвердити програму з надання допомоги малозабезпеченим громадянам на встановлення автономного опалення аналогічну тій, що діяла в житломасиві Свєтлово при відключенні від послуг КП “Котельщик”. Також депутати міськради 3 роки блокували всі пропозиції КП “Каховтеплокомуненерго” щодо інвестиційної складової тепломереж. Дорогоцінний час було втрачено, а тепломережі опинилися ще в гіршому стані. І кращими вони навряд чи стануть, бо на їх оновлення потрібні величезні кошти. А кількість абонентів підприємства буде й далі скорочуватись.

 

Попіаритись на тарифній темі не забули й депутати Каховської міськради. На своїй сесії 31 січня вони створили “тимчасову контрольну комісію з питань перевірки складової тарифу КП “Каховтеплокомуненерго”. Під час обговорення її кількісного складу виник скандал: одна частина депутатів почала наполягати на відборі членів комісії виключно за їх партійною приналежністю, тоді як інша пропонувала включити до неї всіх бажаючих.

 

Не побажала входити до комісії й одна з ініціаторок її створення, депутатка міськради від “Батьківщини” Тетяна Гончарова. За її словами, вона нічого не “соображает” в тарифах і в “каких-то там экономических составляющих”.

 

У свою чергу Андрій Дяченко нагадав, що в міськраді не один рік діє депутатська комісія з питань роботи житлово-комунального господарства, але останнім часом вона взагалі перестала цікавитися тарифами і роботою комунальних підприємств. Хоча наприкінці 2017 року ця комісія назвала безпідставно завищеними запропоновані на той час тарифи “Каховтеплокомуненерго”.

 

Втім, для самих депутатів ця комісія була скоріше інструментом розправи з неугодними для них керівниками комунальних підприємств. Замість того, щоб підтримати незаможніх каховчан або досконально розібратися в тарифах, вони влаштовували вибіркові перевірки і з байдужістю ставилися до підвищення тарифів для КП “Котельщик” і КП “Каховська керуюча компанія”. Залишили вони без уваги й захмарні тарифи на обслуговування деяких будинків, що встановлюють ОСББ. Тож надій на адекватність роботи нової комісії залишається дуже мало.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.