Нова Каховка
C

» » Книга про новокаховські “кам’яні вишиванки” побачила світ

Книга про новокаховські “кам’яні вишиванки” побачила світ

Книга про новокаховські “кам’яні вишиванки” побачила світ

Презентації видання відбудуться у всіх бібліотеках Нової Каховки протягом січня — квітня.

 

Доступною читачам Нової Каховки стала книга про “кам’яні вишиванки”, видана відділом культури і туризму міськради за рахунок гранту Українського культурного фонду. Вже з’явились і перші відгуки про неї.

 

“Видання підготовлене непрофесійно”, — категорична голова Новокаховського товариства охорони культурної спадщини Тетяна Євсєєва. Саме завдяки її проекту, реалізованому у 2015 році, на світ з’явився сам термін “кам’яні вишиванки”.

 

Вона пояснює, що попри дорогу поліграфію книга містить багато неякісних фотографій. Чимала частина з них не має оригінальних пропорцій, через що читачі не можуть скласти більш-менш адекватного уявлення про представлені в ньому орнаментальні панно відомого українського художника Григорія Довженка, яким, власне і присвячене видання.

 

Недоречними в цій спеціалізованій книзі про архитектуру старої частини Нової Каховки виглядають численні фотографії з туристичними принадами міста. Вистачає недоліків і в наявних у ній текстах. Як свідчить перелік використаної літератури, майже всіма джерелами для них були публікації в інтернет-ресурсах. І це попри те, що Григорію Довженку і всій школі бойчукистів, послідовником якої він був, в Україні було присвячено кілька цікавих видань.

 

У відділі культури і туризму міськради пояснюють наявністю недоліки стислістю термінів підготовки книги: її було створено протягом лише трьох місяців зусиллями авторського колективу в складі бібліотечних працівників і кількох відділів міськради.

 

Нагадаємо, що на реалізацію проекту “Кам’яні вишиванки Нової Каховки — патріотичний меседж із минулого молоді сучасності” з Українського культурного фонду торік було виділено 433 тисячі гривень. Проект передбачав створення книги, сайту для популяризації “кам’яних вишиванок” і проведення просвітницьких заходів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.