Нова Каховка
C

» » В Україні можуть дозволити здавати на права без обов'язкового навчання в автошколі

В Україні можуть дозволити здавати на права без обов'язкового навчання в автошколі

В Україні можуть дозволити здавати на права без обов'язкового навчання в автошколі

В Україні можуть дозволити здачу іспитів на водійські права без обов'язкового проходження курсів з водіння. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

 

"Сьогодні отримання водійських прав – одна з найпопулярніших послуг. Щоб її отримати, потрібно підготувати великий пакет документів, пройти кілька етапів процедур, і найважливіше – курси, в середньому 140 годин навчання. Це зайві бюрократичні навантаження на громадян, і досвід багатьох країн світу, зокрема, Німеччини, Великобританії, Норвегії, Чехії та Польщі, свідчить про те, що ці процеси можна оптимізувати і зробити отримання послуги швидшим і простішим для громадян", – написав Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

В Україні можуть дозволити здавати на права без обов'язкового навчання в автошколі

Чиновник повідомив, що це питання розглядалося на розширеному засіданні робочої групи.

 

"Було прийняте протокольне доручення Міністерству внутрішніх справ спільно з Мінекономрозвитку та іншими зацікавленими органами, зокрема, підготувати можливі зміни щодо запровадження інституту екзаменаторів для прийняття іспитів на отримання водійських прав і можливості самостійного вибору програми підготовки або самопідготовки до них. Це стосується отримання водійських прав категорій А, А1, А2, АМ, В, В1 і ВЕ ", – зазначив Парцхаладзе.

 

Відповідно до цього документа, планується розробити зміни для зменшення навантаження на громадян "шляхом видалення бюрократичної і корупційної складової". За підрахунками експертів, після цього ткермін для отримання прав послуги може скоротитися в цілому на 95%.

 

"Заплановано зменшити кількість процедур і документів, а також витрати кандидатів за рахунок вибору прийнятного способу підготовки до іспитів – самостійного навчання або в спеціалізованих школах; передбачити можливість зручного отримання послуги в найближчому центрі надання адмінпослуг (ЦНАП)", - написав Парцхаладзе.

В Україні можуть дозволити здавати на права без обов'язкового навчання в автошколі

Також за підсумками засідання Міністерство охорони здоров'я спільно з Міністерством внутрішніх справ, Мінекономрозвитку та іншими зацікавленими органами отримали доручення підготувати можливі зміни щодо спрощення отримання медичної довідки для оформлення водійських прав.

 

"Мова йде про скорочення часу на проходження медогляду і можливу подачу такої довідки онлайн", – підкреслив Парцхаладзе.

 

Раніше повідомлялося, що депутати планують дозволити українським водіям не возити з собою оригінали посвідчення водія, техпаспорта на автомобіль і страховки "автоцивілки". Автоексперти підтримують нововведення і кажуть, що зміни до закону повинні прийняти, але побоюються збоїв у роботі такої бази в провінції, де не завжди буває хороше покриття для мобільного зв'язку або інтернету.

 

При цьому в листопаді 2017 року було вирішено, що перше посвідчення водія в Україні видаватимуть на два роки.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.