Новая Каховка
C

» » В Україні подорожчав мобільний зв'язок: скільки платитимемо

В Україні подорожчав мобільний зв'язок: скільки платитимемо

В Україні подорожчав мобільний зв'язок: скільки платитимемо

 

Під кінець минулого року два з трьох операторів мобільного зв'язку - «Київстар» і lifecell - збільшили плату за послуги і закрили старі тарифи. Третій оператор Vodafone - поки тримається. Останній раз він піднімав ціни влітку.

 

Місяць тому, 12 грудня, lifecell вирішив підняти більшу частину своїх тарифів. У когось абонплата зросла на 33%, як у тарифному плані Хайп, а у когось аж на цілих 75%, як у користувачів тарифних планів Лайфхак.

 

В абсолютних цифрах вийшло, що більшість тарифів оператора зросли на 25-30 грн, а деякі від 40 до 75 грн.

 

У компанії проблеми не побачили: не можеш платити - переходь на дешевший тариф. Багато користувачів так і зробили. Компанія зазначає, що послугою "конструктор", де кожен може підібрати тариф сам собі, за останній місяць користувалися в 5 разів частіше, ніж зазвичай, пише LIGA.net.

 

У lifecell зазначили, що оскільки підняття великої кількості тарифів вже відбулося в грудні, оператор не планує підвищувати ціни найближчим часом.

 

"Київстар", у свою чергу, вирішив скасувати частину своїх старих дешевих та інших тарифів, яких у нього близько двохсот.

 

З 15 січня по 15 лютого 2019 оператор припинить дію частини старих тарифних планів, які на думку оператора були введені близько 5 років тому і "які є застарілими та не відповідають вимогам клієнтів або ринкової ситуації".

 

Оператор вирішив підчистити в основному бюджетні тарифи, за якими абоненти могли мало і рідко платити та спілкуватися голосом. Наприклад, власники тарифу "Базовий" могли безлімітно спілкуватися в мережах "Київстар" і не платити щомісячну абонплату. Дзвінки на інші оператори коштували 1,5 грн хвилину, а 50 Мб інтернету - 3 грн. Тепер же цим абонентам доведеться переходити, наприклад, на найдешевший тариф Безлім Соцмережі - за 75 грн.

 

Список тарифів, які закриваються:

 

XXL

 

Базовий

 

Безлім + Київстар

 

Класичний

 

Комфорт

 

Ультра Комфорт

 

Вільний Київстар 35

 

Вільний смартфон

 

Би29

 

5+0 Новий!

 

Вільний Київстар

 

Комфорт+

 

Київстар 3G онлайн 2017

 

Також, "Київстар" розпочав днями переводити абонентів передплаченого тарифу Онлайн 4G на тариф Онлайн 4G+, який коштує на 40 грн дорожче, але включає такий же пакет послуг. Абонплата в новому тарифі Онлайн 4G+ становить вже 115 грн замість 75 грн в старому Онлайн 4G. Тобто, вона підвищилася на 50% (без урахування переходу з місячної абонплати на чотиритижневу). Тариф був введений не так давно — 21.09.2017 року. Оператор підкреслив, що вартість послуг у цьому тарифі була значно нижчою за ринкову, тому його замінили.

 

У "Київстарі" не відповіли на питання, чи планує компанія в найближчі два місяці закривати старі тарифи або підвищувати вартість нових, відзначає видання.

 

Між тим, начальник відділу зв'язків з громадськістю ВФ Україна (Vodafone) Вікторія Рубан розповіла, що у них найближчим часом не передбачається змін у тарифних планах, архівних і діючих. У Vodafone називають свої тарифи адекватними ринку.

 

Зараз на сайті lifecell мінімальний тариф з актуальною лінійки prepaid - Дзвінки всім - 80 грн за 4 тижні. У "Київстару" мінімальний актуальний тариф - Безлім Соцмережі - 75 грн. У Vodafone є тариф SuperNet Start - 65 грн за 4 тижні.

 

Це помітно перевищує середній чек за надання послуг (ARPU), який вони мали в третьому кварталі 2018 року (56 грн - Vodafone, 57 грн - Київстар, 59 грн - lifecell). Тому, швидше за все, середній чек у мобільників в першому кварталі нинішнього року значно збільшиться.

 

Примітно, що у всіх операторів серед актуальних лінійок немає спеціальних тарифів для дзвінків. Навіть найдешевші пропозиції обов'язково включають інтернет-пакети. При цьому, ще далеко не всі користувачі мобільного зв'язку обзавелися смартфонами.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.