Нова Каховка
C

» » Частка російськомовного контенту на укрТБ впала до історичних 7%

Частка російськомовного контенту на укрТБ впала до історичних 7%

Частка російськомовного контенту на укрТБ впала до історичних 7%

Частка української мови в ефірі загальнонаціональних телеканалів в цьому році склала в середньому 92%.

 

Про це повідомив в Facebook член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинский.

 

“Кілька слів про досягнення в сфері телебачення і радіомовлення в 2018 році … Частка української мови, відповідно до вимог законодавства, в ефірі загальнонаціональних телеканалів складає в середньому 92%, в ефірі загальнонаціональних радіостанцій – 86%”, – зазначив Костинский.

 

За його словами, також спостерігалося домінування українського і європейського телевізійного продукту. Так, в 2018 році український телевізійний контент в ефірі загальнонаціональних телеканалів склав 79%, контент країн ЄС, США та Канади – 14%. Російський контент впав до історичного мінімуму – 7%.

 

“За підсумками двох років дії квот більше половини пісень в ефірі українських радіостанцій звучать саме українською мовою. Щоб забезпечити виконання закону про мовні квоти, Національній раді довелося оштрафувати 21 радіостанцію на суму понад 1,7 млн ​​грн. У більшості випадків ми штрафували саме за невиконання квоти пісень українською”, – розповів він.

 

За словами Костинського, спостерігався і потужний розвиток місцевого радіомовлення.

 

“Головний результат Національної ради за 3 роки розвитку проекту “Мовлення громад” – це +74 місцеві ефірні FM-радіостанції по всій Україні. Безпосередньо в цьому році місцеві радіостанції отримали для використання вже 53 FM-частоти”, – написав він

 

Серед інших досягнень Костинський назвав створення і розвиток мережі військової радіостанції “Армія FM”; розвиток українського телерадіомовлення на територіях з особливим режимом мовлення (Донецька і Луганська області, південь Херсонської області); а також запуск цифрового радіо DAB + в Києві.

 

“У 2018 році Україна приєдналася до країн ЄС, які розвивають цифрове радіомовлення … У Києві вже можна слухати 14 радіостанцій з найрізноманітнішим контентом в цифровому форматі DAB+”, – уточнив він.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.