Нова Каховка
C

» » Названі найнебезпечніші смартфони для людини

Названі найнебезпечніші смартфони для людини

Названі найнебезпечніші смартфони для людиниУ США дослідники склали новий рейтинг найнебезпечніших смартфонів, які шкідливо впливають на організм людини своїм випромінюванням. Фахівцями був складений список з найсильніших за потужністю випромінювання SAR (Specific absorption rate, питомий коефіцієнт поглинання електромагнітного випромінювання тканинами людини).

 

Мобільні апарати по-різному впливають на організм внаслідок особливостей конструкції і матеріалів корпусу, пропускають випромінювання. Тому фахівці вивчили, як кожен популярний смартфон впливає на різні органи людини. Тому був складений рейтинг з найнебезпечніших і безпечних мобільних гаджетів. Що характерно, в рейтинг потрапили топові смартфони від всіх іменитих виробників.

 

Найнебезпечніші смартфони

 

Найбільш згубним SAR-випромінювання надає голові людини. В результаті найнебезпечнішим для використання поблизу черепа виявився смартфон Google Pixel 3 XL. Його показники випромінювання становлять 1,35 Вт/кг. Слідом за ним йде Google Pixel 3 з показником 1,34 Вт/кг. Друге місце з Pixel 3 розділив також апарат OnePlus 6T від однойменного китайського виробника з таким же рівнем впливу на організм. 

 

Якщо брати показники по негативному впливу SAR-випромінювання на все тіло людини, то лідером антирейтингу стає Google Pixel 3 з таким же показником 1,34 Вт/кг. Друге місце несподівано зайняв південнокорейський апарат LG V40 з показником 1,28 Вт/кг. Замикає трійку Google Pixel 3 XL з рівнем випромінювання 1,19 Вт/кг.

 

За максимальним одноразовим випромінювання багато смартфонів показують рівень більше 1,5 Вт/кг і вище, включаючи всі нові моделі Apple iPhone XS, Google Pixel 3, Samsung Galaxy Note 9 / S9 і інші. Схоже, що FCC обмежує максимальне випромінювання смартфонів саме за цим параметром.

 

Найбезпечніші смартфони

 

За рівнем SAR-випромінювання на голову найбезпечнішим смартфоном експертами було визначено південнокорейський LG G7 з показником 0,22 Вт/кг. На другому місці опинився один з кращих мобільних пристроїв 2018 року Galaxy Note 9 з рівнем випромінювання – 0,27 Вт/кг. Третій рядок фахівці віддали Samsung Galaxy S9 – рівень згубно випромінювання виявився 0,35 Вт/кг.

 

За рівнем SAR-випромінювання на все тіло найшкідливішим смартфоном став "китаєць" vivo NEX з показником 0,29 Вт / кг. Слідом за ним розташувався гаджет HTC U12 +. Його рівень SAR-випромінювання склав 0,53 Вт / кг. Трійку лідерів цього рейтингу замкнув смартфон Xiaomi Pocophone F1с рівнем випромінювання 0,75 Вт/кг.

 

Що таке SAR

 

Стандарт SAR і методика його вимірювання була розроблена в 1996 році. Незважаючи на часту критику, цей метод вимірювання залишаються одним з небагатьох методів оцінки впливу випромінювання смартфона на людину. Варто відзначити, що незважаючи на "страшні показники", наука поки не надала доказів саме згубного впливу на організм людини. Простіше кажучи, смартфони "фонують", але чи викликає SAR-випромінювання хвороби – точно невідомо.

 

Вчені досі не знайшли зв'язку між впливом випромінювання смартфонів на тканини людини з руйнуванням молекул ДНК або іонізацією тканин. Загальноприйнята думка свідчить, що організм людини, який складається з молекул води на 70%, може перетворювати енергію ВЧ-випромінювання в теплову енергію, при цьому зміна температури тканин мозку більш ніж на 1 ° С вважається критичною для здоров'я.

 

У Європі за стандартом IEC 62209-1 допустиме значення випромінювання становить 2 Вт кг для 10 грамів тканин голови і 4 Вт/кг для інших частин тіла. При таких умовах температура тканин зростає не більше ніж на 0,3 ° С, що вважається нешкідливим для організму. У США Федеральне агентство зі зв'язку (FCC) сертифікує мобільні пристрої з рівнем SAR не більше 1,6 Вт/кг для 1 грама тканин. Ґрунтуючись на цих даних, всі перераховані вище смартфони не перевищують критичного порога.

 

Проте, для користувачів, що бажають підстрахуватися виключити будь-які маловивчені фактори впливу на своє здоров'я, більший або менший рівень випромінювання SAR може стати вирішальним фактором при виборі смартфона.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.