Нова Каховка
C

» » Мишача навала загрожує посівам на Херсонщині

Мишача навала загрожує посівам на Херсонщині

Мишача навала загрожує посівам на ХерсонщиніЗміна клімату на півдні України лягає важким тягарем на аграріїв. І не тільки тому, що значні кошти їм доводиться витрачати на зрошення та впроваджувати посухостійкі культури — у посівів ще й ворогів побільшало. Так, у деяких районах Херсонщини фахівці з фітосанітарної безпеки фіксують справжнє нашестя на полях мишей. На окремих ділянках зернових їх є вже по три колонії — до тисячі особин на гектар!

 

— Спалахи чисельності мишовидних гризунів — природний процес. Та якщо раніше це відбувалося раз на п’ять-сім років, то тепер — кожні три роки. Адже внаслідок змін клімату зими у нас стали м’якішими, морози нетривалі, тож умови для розмноження шкідників цілком сприятливі, — пояснює доктор сільськогосподарських наук, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету Михайло Федорчук. — Найгірше, що хижаки в екологічній «піраміді» неспроможні врегулювати чисельність польових мишей — просто їх занадто багато. Тому власникам та орендарям сільськогосподарських угідь слід бути пильними і знищувати «зайд» за допомогою біопрепаратів, дружніх до навколишнього середовища. Вони недешеві, але якщо зекономити на обробці, втрати врожаю можуть бути набагато більшими.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.