Нова Каховка
C

» » Мідієвий рай відшукали на Херсонщині

Мідієвий рай відшукали на Херсонщині

Мідієвий рай відшукали на ХерсонщиніСправжній мідієві рай виявили вчені в Ягорлицком затоці Чорного моря в Херсонській області. Тут концентрація личинок цих молюсків виявилася настільки високою, що для створення мідієвих ферм достатньо лише встановити колектори, на яких “новосели” зможуть закріплюватися. І ще забезпечити їх захист від таких підводних хижаків як рапана – і красиві “урожаї” практично гарантовані. Налагоджено та підготовку кваліфікованих кадрів для обслуговування подібних підприємств. Зокрема, в Херсонському державному аграрному університеті вже є спеціальність «Водні біоресурси та аквакультура”, в яку входить окремий курс з гідробіології.

 

Ректор ХДАУ, професор Юрій Кирилов каже, що в наступному році вуз випустить майже два десятки таких фахівців-бакалаврів, і ще п’ятнадцять магістрів. Попит на них досить високий з боку державних рибозаводів і приватних рибоводних господарств. Але запрошувати їх і на мідіевие ферми, поки сказати важко, оскільки ні однієї такої ферми на Херсонщині досі просто не створили. Хоча ідеальні умови для них не тільки в Ягорлицком, але і в Джарылгачском і Тендровском затоках Чорного моря. Питання тільки в інвесторів і коригування вітчизняного законодавства, де “не прописаний” чіткий механізм передачі ділянок моря під марикультурни ферми, і не визначено їх правовий статус. А без цього в найближчій перспективі не обійтися: адже для вирощування ста тонн мідій необхідно територія площею до трьох гектарів на мілководді.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.