Нова Каховка
C

» » Скільки туристів відвідало об’єкти природо-заповідного фонду у 2018 році на Херсонщині?

Скільки туристів відвідало об’єкти природо-заповідного фонду у 2018 році на Херсонщині?

Скільки туристів відвідало об’єкти природо-заповідного фонду у 2018 році на Херсонщині?

Відвідування об’єктів природо-заповідного фонду залишається одним із найпопулярніших серед екскурсійних туристичних програм Херсонщини, повідомляє Департамент культури, туризму та курортів Херсонської ОДА, передає ПІК.

 

Із 4-х біосферних заповідників України 2 розташовані саме на Херсонщині. Це Чорноморський та «Асканія-Нова», які входять до всесвітньої мережі природних територій та охороняються ЮНЕСКО. Справжніми туристичними перлинами краю є 4 національні природні парки: «Азово-Сиваський», «Олешківські піски», «Джарилгацький», «Нижньодніпровський».

 

У 2018 році кількість відвідувачів національних природних парків та біосферних заповідників складає 131155 екскурсантів, що на 2,7% менше ніж у 2017 році. Однак, спостерігається позитивна динаміка туристичних потоків у розрізі окремих об’єктів природо-заповідного фонду.

 

Так, насолодитися дивовижними і неперевершеними ландшафтами найбільшої у Європі пустелі Олешківські піски, на території якої знаходиться однойменний національний природний парк, у 2018 році приїхали 2720 відвідувачів, що на 116% більше ніж у минулому році і на 922% більше ніж у 2016 році. Одним із факторів позитивної динаміки даного показника можна вважати презентацію потенціалу Парку на виставкових заходах (UITT-2018, Відкриття туристичного сезону на Кам’янській Січі) та продуктивну співпрацю адміністрації Парку з туристичними операторами та агентами. Цей фактор також вплинув і на збільшення туристів у НПП «Джарилгацький». У 2018 році його відвідали 45000 туристів, що на 9,8% більше ніж у 2017 році.

Скільки туристів відвідало об’єкти природо-заповідного фонду у 2018 році на Херсонщині?

Також збільшення кількості туристів спостерігається у НПП «Нижньодніпровський» — у 2018 році його відвідало 3720 туристів, що на 116% більше ніж у 2017 році. Головною причиною збільшення туристичних потоків є розвиток інфраструктури та рекреаційної діяльності на території парку. Одним із прикладів цього є запуск у 2018 році нового водного промаркованого екскурсійного маршруту на байдарках та човнах «Дніпровська Гілея».

 

У 2018 році Асканію-Нову відвідало 72536 екскурсантів, що на 11% менше ніж у 2017 році. За словами директора Біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктора Гавриленка негативний стан доріг, що ведуть до Заповідника, привів до зменшення екскурсійних потоків. У 2018 році на ділянці дороги Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ, під’їзд до Асканії-Нова, було проведено частково ямковий ремонт для покращення даної ситуації.

Скільки туристів відвідало об’єкти природо-заповідного фонду у 2018 році на Херсонщині?

Для подальшої реалізації основних функцій національних парків і заповідників, в тому числі розвитку туристично-рекреаційної діяльності, необхідний комплекс заходів, що забезпечать сталий розвиток туризму в регіоні.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.