Нова Каховка
C

» » Вартість харчування учнів у Новій Каховці вирішили збільшити

Вартість харчування учнів у Новій Каховці вирішили збільшити

Вартість харчування учнів у Новій Каховці вирішили збільшити

З 7 до 9 гривень збільшити вартість безоплатного харчування учнів 1-4 класів вирішив у 2019 році виконавчий комітет Новокаховської міськради. З 12 до 14 грн. на день зросте і вартість харчування для дітей пільгових категорій.

 

Попри це підвищення повноцінним харчування за такі гроші назвати дуже складно. Не випадково шкільні сніданки стали об’єктом критики серед батьків. Знає про їх обурення і міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. “Я пам’ятаю, що вони виступали проти каш у шкільному харчуванні. Мовляв, їх усе одно ніхто не їсть”, — розповів він.

 

— Є в раціоні і випічка, і соки, і каші або шматок ковбаси чи сосиска, — запевнила в. о. начальника відділу освіти міськради Наталя Гмизіна.

 

За словами директорки Новокаховської школи №3 Ірини Дубас, кожного дня в навчальних закладах встановлене окреме меню, узгоджене з Держпродспоживслужбою.

 

— В якісь дні учні мають овочеве меню, в інші — рибне або молочне. Наприклад, у понеділок на сніданок може бути хліб з маслом, вареним яйцем і чаєм, у вівторок — гречана каша з м’ясною котлетою і чаєм, а в середу — молочна каша. Ці меню затверджуються у нас на кожні два тижні. Ми реагуємо й на кожні звернення батьків. Але варто запитати у самих себе: а що ви можете купити собі поїсти на 7 гривень? — розповіла Ірина Дубас.

 

Збільшити вартість безоплатного харчуваня учнів початкових класів з 7 до 9 гривень з 1 січня планують і в сусідній Каховці.

 

— Я вважаю, що цього мало, але виходимо з можливостей міського бюджету. Хоча здорове харчування — це здоров’я дітей і запорука здорової розвинутої нації, тому дане питання має бути враховане в освітній субвенції, як це зроблено з заробітньою платоюю учителів. Бо це є стратегічне питання, — пояснив начальник управління освіти Каховської міськради Михайло Гончар.

 

До речі. У Новій Каховці з 1 січня збільшиться батьківська плата за перебування дітей у дошкільних закладах у середньому з 21 до 25 гривень на одну дитину в день. Відсоток же батьківської плати залишиться на старому рівні — 70% від повної вартості (30% доплачуватимуть з міського бюджету). У садках з 10,5 і 12 — годинним перебуванням дітей її розмір складатиме 391,61 грн. За перебування ж у яслах батьки сплачуватимуть 262,22 грн. на місяць. 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.