Нова Каховка
C

» » У балці в Горностаївці вирубили дерева

У балці в Горностаївці вирубили дерева

У балці в Горностаївці вирубили дерева

Фотографії вирубаних у балці в центральній частині Горностаївки дерев, поширені в соцмережах місцевим жителем Віталієм Рєпкой викликали резонанс у селищі. Людей обурило варварське ставленя до зелених насаджень, які прикрашають балку і запобігають руйнуванню берега.

 

Інформацію про це підтвердив Горностаївський селищний голова Дмитро Ляхно. “Проте точну кількість знищених акацій я назвати не можу, оскільки ці землі відносяться до державного лісового фонду. Раніше браконьєри боялися чіпати їх насадження, але після того, як лісництву урізали фінансування на охорону, вони почувають себе більш безкарно. І це далеко не поодинокий випадок. Браконьєри рубають також лісосмуги. А тепер дісталися до балки в районі нашого пляжу”, — розповів він.

 

— Насправді територія цієї балки не відноситься до земель державного лісового фонду. Дерева там висаджували свого часу місцеві жителі. Однак проблема з вирубкою і в селищі, і в районі в цілому є, і дуже велика, — пояснив лісничий Горностаївського лісництва державного підприємства “Каховське лісове господарство” Дмитро Фелічкін.

 

За його словами, 6 грудня вдалося на гарячому схопити жителя Заводовки, який встиг спиляти два дерева. Нанесений ним збиток склав 10,5 тисяч гривень. Однак правоохоронні органи здебільшого відмовляють у відкритті кримінальних проваджень через замалі збитки.

 

— В місяць, буває, браконьєри вирубують до тисячі дерев. Сумарні збитки від цього сягають до мільйона гривень. Як це можна назвати “замалими збитками”? Також по чималій кількості справ суди виносять рішення не на користь лісового господарства. Це все — на руку браконьєрам, яких й так зловити на гарячому дуже і дуже складно. Приміром, у Горностаївці є одна бригада з чотирьох чоловік, які за один виїзд вирубують 30-40 дерев. “Працюють” переважно в нічний час. Ось зараз у нас дощова погода, тож єдина надія, що це на якийсь час зупинить вирубки, — додав Дмитро Фелічкін. — Утім, головна проблема, як на мене, полягає в тому, що в суспільстві існує попит на послуги нелегальних лісорубів. Якби цього попиту не було, тоді й більше б дерев залишался цілими.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.