Нова Каховка
C

» » Новокаховські “кам’яні вишиванки” опинились у центрі скандалу

Новокаховські “кам’яні вишиванки” опинились у центрі скандалу

Новокаховські “кам’яні вишиванки” опинились у центрі скандалу

Новокаховчанка Тетяна Євсєєва звинувачує відділ культури і туризму міськради у плагіаті.

 

433 тисячі гривень з Українського культурного фонду отримав відділ культури і туризму Новокаховської міськради на реалізацію проекту “Кам’яні вишиванки Нової Каховки — патріотичний меседж із минулого молоді сучасності”. І саме зараз, коли він перейшов на фінальну стадію, пролунало звинувачення його авторів у плагіаті.

 

Голову Новокаховського товариства охорони культурної спадщини Тетяну Євсєєву обурив факт того, що в грантовій заявці автори проекту використали її авторські розробки без дозволу. Причому, були використані не лише тексти і фотографії Тетяни Євсєєвої, а й назва. Адже назва “кам’яні вишиванки” з’явилась на світ завдяки однойменному проекту, реалізованому Новокаховським товариством охорони культурної спадщини у 2015 році.

 

— За роки існування нашого проекту нам вдалося залучити велику кількість спеціалістів — мистецтвознавців, архітекторів, культурологів, провести вагому наукову, просвітницьку, реставраційну роботу. Причому, не лише в Новій Каховці, а й в інших містах України. Проект став відомим та впізнаваним. Натомість відділ культури міськради привласнив результати інтелектуальної та фізичної праці багатьох людей без жодного зазначення в поданих матеріалах, надав недостовірні, а іноді й навмисно перекручені відомості. Наша організація опинилась в складній ситуації. Адже з одного боку ми, автори проекту “Кам’яні вишиванки” мусимо постійно пояснювати, що не маємо нічого спільного із проектом міськради і не допомагаємо їй “опановувати” державні кошти. А з іншого боку намагаючись в законному полі захистити свої права на інтелектуальну власність отримуємо безпідставні звинувачення у “привласненні спадщини всіх мешканців міста”, — прокоментувала Тетяна Євсєєва.

 

За її словами, через дії відділу культури і туризму відбувається профанація Українського культурного фонду з підтримки та просуванню українського культурного продукту. “Адже державним коштом вийде неякісний та неправдивий матеріал, що буде нав’язано бібліотекам та навчальним закладам”, — додала вона.

 

Натомість міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко стверджує, що Тетяна Євсєєва не надала доказів, що підтверджували б її авторство на використані в проекті матеріали.

 

— Цей грант не є науковим проектом. Його мета — привернути увагу суспільства на необхідність вивчення орнаментального оздоблення будинків старої частини нашого міста, збереження для нащадків та репрезентації цієї спадщини, що не може суперечити позиції товариства, яке представляє Тетяна Євсєєва. В процесі підготовки роботи над грантом ми запрошували всіх бажаючих, але Євсєєва його проігнорувала, — зазначив Володимир Коваленко, заперечивши всі звинувачення у плагіаті.

 

Шукати захисту Тетяна Євсєєва вирішила в самому Українському культурному фонді, повідомивши його про наявний у проекті відділу культури конфлікт інтересів.

 

— Це був обов’язок самих чиновників, оскільки вони мусили повідомити грантодавця про конфлікт інтересів, – стверджує вона.

 

Як повідомляв “Новий день”, проект “Кам’яні вишиванки Нової Каховки – патріотичний меседж із минулого молоді сучасності” передбачає створення книги-каталогу орнаментів, сайту для їх популяризації і проведення просвітницьких заходів. “Кам’яними вишиванками” називаються орнаментальні панно на найстаріших будинках міста, авторами яких був відомий архітектор і художник Григорій Довженко.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.