Нова Каховка
C

» » Повний назад - садівники України масово позбуваються від продуктивних яблуневих садів

Повний назад - садівники України масово позбуваються від продуктивних яблуневих садів

Повний назад - садівники України масово позбуваються від продуктивних яблуневих садів

За інформацією аналітиків EastFruit, відразу кілька великих виробників яблук заявили про плани позбутися від частини продуктивних яблучних садів в цьому і наступному роках через перевиробництво яблук і неможливості реалізації надлишків продукції. Дрібні і середні фермери-садівники, тим більше, планують знижувати площі, тому що у них ситуація ще складніша. Підприємства, які не мають власних холодильників і сортувальних ліній в даний момент, найчастіше, не можуть продати вирощене яблуко навіть по 2 грн / кг (7-8 центів США), хоча ще рік тому вони продавали яблуко оптом, без сортування та пакування в 3 - 4 рази дорожче. Здати яблуко на переробку також складно - ціни на нього коливаються від 60 копійок до 1 грн / кг (2-4 цента США), і щоб отримати навіть цю мізерну ціну, що не покриває витрат, необхідно стояти в черзі біля заводу більше доби.

 

Як правило під вирізку йдуть так звані напів-інтенсивні сади і навіть інтенсивні сади з яблуками сортів, які не користуються попитом на зовнішньому ринку. До таких сортів відносяться, зокрема, український сорт яблука Ренет Симиренка, а також такі сорти як Айдаред (Iadared) і Джонаголд (Jonagold). Природно, що і всі інші сорти вітчизняної та російської селекції також відносяться до цієї категорії і потрапляють під вирізку.

 

Самі попередні оцінки EastFruit показують, що у великих господарствах, які керують більш ніж 50 га саду, може бути розкорчовано понад тисячу гектарів яблуневих садів. Якщо додати до цього площі, які будуть викорчувані дрібними і середніми виробниками, то можна очікувати, що загальна пропозиція яблука в наступному році, тільки від цього фактору, може знизитися на 70-80 тис. тонн, що в два рази перевищує максимальний обсяг експорту за сезон, досягнутий українськими виробниками яблук в сезоні 2017/18 років. При цьому в сезоні 2018/19 років, за оцінками Української плодоовочевої асоціації (УПОА), надлишок яблука на ринку, тобто перевищення обсягу виробництва над обсягом внутрішнього споживання, може досягти 150-200 тис. тонн., без урахування промислового яблука, надлишок якого також дуже високий.

 

Нагадаємо, що головною проблемою українського садівництва була багаторічна орієнтація бізнесу на поставки в Росію. Однак яблуко тих сортів, які успішно продавалися в Росії, виявилися не потрібні в інших країнах світу. Більш того, якщо доставка в Росію здійснювалася протягом доби, то тепер українське яблуко має бути такої якості, щоб витримати транспортування протягом 20-30 і навіть 45 днів. Крім того, споживачі в інших країнах світу виявилися більш вимогливими до яблука, ніж росіяни: їм потрібно тільки відсортоване за калібром і кольором яблуко, упаковане належним чином. А українські садівники, в більшості своїй, не тільки не мають обладнання для сортування яблук, але часто ще й не вміють виростити яблуко з необхідними якісними параметрами.

 

Також в Україні як і раніше діє абсолютно не працююче кооперативне законодавство, яке робить кооперацію фермерів практично неможливою. Та й самі виробники ментально не готові довіряти один одному і працювати разом, що також знижує можливості для експорту, адже в експорт також необхідно інвестувати час, гроші і знання.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.