Новая Каховка
C

» » Херсонщина: для альтернативної енергетики немає фахівців

Херсонщина: для альтернативної енергетики немає фахівців

Херсонщина: для альтернативної енергетики немає фахівців

Херсонщина переживає справжній бум альтернативної енергетики. Нині іноземні та вітчизняні інвестори розгорнули тут будівництво одразу кількох вітрових та сонячних електростанцій, загальна потужність яких уже наступного року сягне двох гігаватів. А це, між іншим, стільки, скільки можуть дати щонайменше п'ять традиційних джерел енергії на кшталт Каховської гідроелектростанції, заради будівництва якої у рукотворному водосховищі "втопили" тисячі гектарів українських чорноземів, сотні населених пунктів та історичних пам'яток. Та власники численних ВЕС і СЕС потерпають через іншу проблему: жоден із професійних ліцеїв, технікумів чи коледжів краю не готує фахівців для ремонту та технічного обслуговування обладнання "вітрячків" і сонячних панелей. Їх доводиться бригадами "імпортувати" із сусідніх регіонів та ще й додатково витрачатися на купівлю чи оренду житла.

 

Дефіцит кадрів для сучасних підприємств обговорювали на Раді ректорів вузів Херсонщини, де також підтвердили необхідність розробки навчальних програм для підготовки таких спеціалістів. Фах електротехніків могли б, зокрема, отримати сімсот мешканців сіл у Чаплинському районі області, які втратили роботу на сумнозвісному "Титані" в сусідньому місті Армянську після окупації Криму. Адже саме поблизу їх осель у південному степу триває будівництво трьох великих ВЕС, і там кваліфіковані робітники стали б у пригоді. Однак від принципової підтримки ініціативи до її втілення в життя -- відстань чимала. Крім навчальних програм, технікумам, коледжам та ліцеям гостро потрібні майстри-наставники, складне і дороге навчальне обладнання, якого поки що немає в принципі. Коштом обласного та державного бюджетів для тих-таки професійних ліцеїв на Херсонщині останнім часом почали закуповувати нові трактори і комбайни, комп'ютери, швейні машини -- що завгодно, але тільки не те, що потрібно для майбутніх енергетиків. Тому, приймаючи на роботу випускників таких закладів, роботодавцям доведеться одразу відправляти їх на перекваліфікацію. А це -- додаткові витрати часу і грошей. Які можна було б вкладати у розширення бізнесу.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.