Нова Каховка
C

» » Призначати перші вибори в Таврійській ОТГ ЦВК не буде

Призначати перші вибори в Таврійській ОТГ ЦВК не буде

Центральна виборча комісія так і не змогла пояснити, чому у давно створеній Таврійській ОТГ не призначаються перші вибори.

 

Призначати перші місцеві вибори у Таврійській міській об’єднаній територіальній громаді Центрвиборчком не буде. Про це йдеться в отриманій днями відповіді на звернення Новокаховської міськради і оприлюдненій на її офіційному сайті.

 

Чому ЦВК не робить цього в Таврійській ОТГ з вказаного документу зрозуміти складно. У розлогій відповіді вказується на “наявність у законодавстві України прогалин щодо особливостей призначення перших виборів в ОТГ”.

 

Єдине більш-менш аргументоване пояснення стосується “проблем, пов’язаних з функціонуванням судів, правоохоронних органів, нотаріусів, територіальних органів центральної виконавчої влади на територіях новоутвореної громади”. За словами голови Центрвиборчкому Тетяни Сліпачук, ці проблеми неминучі при функціонування громади, до складу якої увійдуть населені пункти з іншого району. Водночас при призначенні більше року тому назад перших виборів до Любимівської ОТГ Каховського району, до складу якої увійшло село Каїри Горностаївського району жодних перешкод ЦВК чомусь не бачило. Та й описаних проблем ані в Любимівці, ані в Каїрах не спостерігається.

 

У свою чергу міського голову Таврійська Миколу Різака дивує, чого взагалі Новокаховська міськрада зверталася з таким зверненням до ЦВК.

Призначати перші вибори в Таврійській ОТГ ЦВК не буде
Призначати перші вибори в Таврійській ОТГ ЦВК не буде
Призначати перші вибори в Таврійській ОТГ ЦВК не буде

— З’ясувалось, що лист підписував секретар міськради Олександр Лук’яненко. У ньому він вказує про “спробу керівництва Таврійська ініціювати створення ОТГ”. Як на мене це є повною нісенітницею, адже реформу децентралізації ініціювала не Таврійська міськрада, а Верховна Рада. Ми ж відповідно до чинного законодавства просто здійснили всю процедуру, а звернення до ЦВК з проханням призначити у нас перші вибори ще у 2017 році направляв голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв. Також Лук’яненко стверджує, що Нова Каховка виступила з ініціативою приєднання до неї Таврійська. Але на підставі якого закону? Прийняті в цьому році зміни до ЗУ “Про добровільне об’єднання територіальних громад” узаконили процедуру приєднання до міст обласного значення сіл і селищ — зараз таким шляхом пішли Дніпряни і почала процедуру Райська сільрада. В разі об’єднання Таврійська з Новою Каховкою в ОТГ треба проводити вибори — це зовсім інша процедура! — коментує Микола Різак.

 

Відповідь ЦВК міський голова Таврійська називає банальною відмазкою. Він стверджує, що подібні відмазки від Центрвиборчкому отримував тричі і щоразу вони містили посилання на різні речі: то на відсутність законного права об’єднуватись з Кам’янською сільрадою сусіднього Каховського району, то на відсутність коштів на призначення виборів. Нині ці аргументи вже не мають під собою жодних правових підстав, але “віз і нині там”.

 

До чого це може призвести? До автоматичного призначення перших виборів у Таврійській ОТГ у 2020 році, коли очікується завершення процедури добровільного об’єднання громад в Україні. В такому разі Таврійськ втратить право на отримання мільйонів гривень на розвиток інфраструктури з державного бюджету і своєї частки з акцизного податку — їх держава планує виділяти добровільно об’єднаним громадам лише до 2020 року.

 

— Я переконаний, що саме так і буде, — погоджується Микола Різак. — Нас просто відштовхують від реформ, що тривають нині в державі. Ми як одна з перших громад в області, що розпочала процес децентралізації опинимось в його хвості. А це вже сьогодні позначається на неможливості розвитку нашого міста. Ми не можемо розпочати створення свого центру первинної медико-санітарної допомоги на базі колишньої залізничної лікарні, не можемо побудувати такий потрібний Таврійську стадіон, вкладати кошти в розвиток культури, іншої інфраструктури. Натомість усі вершки продовжує з нас збирати Новокаховська міськрада. А якби Нова Каховка справді переживала б за жителів Таврійська, то вона не ставила би нам палиці в колеса і дала можливість жити і розвиватися.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.