Нова Каховка
C

» » На Каховщині депутати просять звернути увагу на методику перерозподілу коштів

На Каховщині депутати просять звернути увагу на методику перерозподілу коштів

На Каховщині депутати просять звернути увагу на методику перерозподілу коштівДепутати Каховської райради підтримали звернення до Херсонської обласної ради про розподіл коштів міжбюджетних трансфертів між територіальними громадами області. Із відповідною ініціативою виступив депутат Каховської районної ради Олександр Бойко. 

 

В кінці поточного року з державного бюджету до бюджету області передбачається виділення для подальшого перерозподілу між територіальними громадами області міжбюджетних трансфертів (у тому числі на освіту і медицину).  

 

Що це означає? Певна сума коштів додатково потрапить до кожної громади Херсонської області.

 

Цікаве питання: скільки? Фактично, яким чином ділитимуть кошти на Херсонщині – громадам не відомо. Жодних правил або критеріїв розподілу бюджетних коштів не наведено.

На практиці, може скластися ситуація, при якій кошти держбюджету будуть розподілені тим громадам, які вчасно не вжили заходів з економії, допустили значних боргів. 

 

Тобто кошти переважно отримають ті громади, що мають більші «прогалини» у бюджетах, а не ті, що вдалися до економії і досить непопулярних та болісних управлінських рішень (до прикладу: оптимізації шкільної мережі). 

 

Адже, спекулювати заборгованістю навіть по захищених статтях видатків, заробітна плата та ін., значно легше. 

 

«Розподіл бюджетних коштів має бути проведено усім громадам області пропорційно до кількості населення у них, аби бездіяльність деяких громад області не стала взірцем, до якого всі рівнятимуться, бо все одно «дірки» в місцевому бюджеті будуть покриті за рахунок коштів міжбюджетних трансфертів. Крім того, освітня та медична галузі району потребують на даний час значних фінансових вкладень», - розповідає Олександр Бойко. 

 

На підтвердження власних слів депутат наводить конкретні факти: «Відповідно до ЗУ «Про освіту», Концепції «Нової української школи» Каховським районом було розроблено та виконано план заходів щодо оптимізації закладів освіти району та ОТГ. Зокрема, призупинено освітній процес у деяких закладах, створено опорний заклад загальної середньої освіти з двома відокремленими філіями, реорганізовано заклади освіти І-ІІІ ступенів у початкові школи. Вказані заходи є досить непопулярними, проходили проблематично для учнів та їх батьків, колективів навчальних закладів, мав місце супротив мешканців сіл щодо реорганізації, оптимізації навчальних закладів. 

 

Разом з тим фінансові потреби навчальних закладів району достатньо значні: подальше оновлення матеріально-технічної бази та оснащення засобами навчання закладів освіти, придбання шкільних автобусів для перевезення дітей із особливими потребами та ін. Необхідно провести виплату щорічної винагороди педагогічним працівникам, що визначено  ст. 57 Закону України «Про освіту», що також потребує значних коштів». 

 

Дослідивши стан медичної сфери на Каховщині, Бойко говорить і про низку значних матеріальних потреб Каховської ЦРЛ. 

 

«Сьогодні наявна потреба у придбанні лікарні діагностичного обладнання. Зокрема: мобільна рентгенографічна система, рентген-діагностичний комплекс на 3 робочі місця, акушерсько-гінекологічний операційний стіл, кардіотокограф (монітор для контролю стану плоду), медичні меблі для пологового відділення. Також для економії енергоносіїв, комфортного перебування пацієнтів у лікарні потрібна заміна вікон та утеплення фасадів хірургічного та терапевтичного корпусів тощо», - уточнює у зверненні депутат. 

 

Олександр Бойко просив звернути увагу на необхідність прозорого, відкритого і рівного розподілу коштів міжбюджетних трансфертів серед громад області і депутатів, які представляють Каховщину в Херсонській обласній раді  - Галину Гондарєву, Сергія Дроздіка, Віктора Забєліна, Леоніда Кириченка, Віктора Помазнюка, Павла Філіпчука (до речі – голову бюджетної комісії обласної ради). Саме ці депутати прийматимуть участь у голосуванні при розподілі коштів і, будучи обраними від мешканців міста Каховки та району, покликані дотримуватись інтересів своїх виборців.

 

Тож, яким чином розподілять кошти в області та чи отримає справедливу винагороду кропітка праця мешканців Каховського району, - дізнаємось вже згодом. 

 


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.