Новая Каховка
C

» » Як не допустити закриття сільських відділень Укрпошти

Як не допустити закриття сільських відділень Укрпошти

Як не допустити закриття сільських відділень УкрпоштиНародний депутат Іван Вінник прокоментував нещодавню заяву гендиректора "Укрпошти" Ігоря Смелянського  щодо можливого закриття сільських поштових відділень з 1 січня 2019 року.

 

"Засоби масової інформації вже протягом тижня обговорюють ініціативу ПАТ «Укрпошта» закрити 7 тис. збиткових поштових відділень.

 

Збитковість поштових відділень пов’язана із тим, що вони переважно займаються доставкою пенсій. Вартість таких послуг Укрпошти розраховується як 1,56 % від суми пенсії, що доставляється. Тобто, середня вартість послуги становить близько 49 гривень за одну доставку та буде зростати одночасно з підвищенням мінімальної заробітної плати. При середньому рівні пенсії близько 1953 грн. та кількості абонентів-пенсіонерів в 4,5 млн. така діяльність Укрпошти приносить збиток в розмірі до 1 млрд. грн. на рік.

 

Поряд з тим, держава почала готувати до приватизації низку державних підприємства, зокрема й Укрпошту. Однак, лише прибуткове підприємство може бути інвестиційно привабливим. Тому при ПАТ «Укрпошта» створено наглядову раду, яка є запорукою незалежності в прийнятті рішень з метою виведення підприємства на належний рівень прибутковості. 

 

Нещодавно Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що він не допустить закриття 7000 відділень Укрпошти, щоправда не сказав як саме.

 

У світі та в Україні, зокрема, існує практика покладання обов’язків виконувати спеціальні соціальні функції на суб’єктів господарювання. Водночас, держава має компенсувати таким суб’єктам витрати на виконання відповідних функцій чи хоча б збитки, які виникають в процесі їх здійснення.  

 

Задля вирішення проблеми доставки пенсії Уряд може вчинити одну з перелічених нижче дій.

  1. Найбільш простий (примітивний) шлях не допустити закриття 7000 відділень державного підприємства - прийняти відповідний нормативно-розпорядчий документ, який зобов’яже Укрпошту продовжувати здійснювати збиткову діяльність.
  2. Підняти середню пенсію до 3200 гривень, тоді 1,56% компенсації вартості доставки зможе покрити собівартість послуги, АЛЕ, сумнівною є наявність в Уряду Гройсмана відповідних ресурсів.
  3. Компенсувати ДП «Укрпошта» 1 млрд. грн. збитків, які виникають у зв’язку із виконанням соціальної функції щодо доставки пенсій. Гроші на цей напрямок в бюджеті знайти досить легко. До прикладу, в проекті бюджету на 2019 рік, який Уряд Гроймана вніс на розгляд Верховної Ради України, передбачено більше 4 млрд. грн. (!) на підтримку найбільших приватних агрохолдингів держави, на кшталт холдингу «Миронівський хлібопродукт», які і так демонструють чудовий рівень прибутковості та їх акції котуються на світових біржах. 

Вірю та сподіваюся, що здоровий глузд переможе. Поштові відділення все ж таки продовжать доставляти пенсії громадянам, а заява пана Гройсмана стосовно недопущення ним закриття 7 тисяч таких відділень буде втілена в життя", - вважає Іван Вінник.

 

джерело

 


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.