Нова Каховка
C

» » Новокаховського військового комісара прописали… за місцем роботи

Новокаховського військового комісара прописали… за місцем роботи

Новокаховського військового комісара прописали… за місцем роботи

Дивовижний вихід зі звичайної життєвої ситуації, в якій опинився військовий комісар Нової Каховки знайшов виконавчий комітет міської ради. Через відсутність у того зареєстрованого місця проживання виконком вирішив зареєструвати його за… місцем роботи, прямо в приміщенні військового комісаріату. Відповідне рішення було прийняте 23 жовтня. Як уточнив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, виконком надав дозвіл на реєстрацію комісара без права проживання.

 

— Цю ситуацію спричинили прості життєві обставини. У військового комісара вагітна дружина і він не може оформити належні пільги без наявної реєстрації. Сам він мешкає в орендованій квартирі, а через місяц-два ми плануємо йому надати службове житло. Проте реєстрація йому потрібна вже зараз, — прокоментував “Новому дню” міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

 

За його словами, подібне дозволено чинним законодавством. Проте на наше питання: чи означає це, що зареєструвати місце проживання в разі необхідності можна і в будівлі міськради Володимир Коваленко відповів: “Не знаю. Здуру можна багато чого зробити”.

 

Як пояснили чиновники міськради, військового комісара зареєстрували за місцем проходження його служби. “Інших військових же реєструють подібним чином”, — стверджують вони. На жаль, ознайомитись детальніше з тим, чим саме керувався виконавчий комітет, приймаючи таке рішення, не вдалось. Його проект всупереч Закону “Про доступ до публічної інформації” взагалі не оприлюднювався на офіційному сайті Новокаховської міськради, а на момент підготовки цього матеріалу не було оприлюднено і самого рішення.

 

Головна ж його неординарність полягає в тому, що військовому комісару надали дозвіл на реєстрацію місця проживання без права проживання, що саме по собі виглядає доволі абсурдно. Порівняння ж військового комісару з військовими, які несуть службу у військових частинах і дійсно мають право бути в них зареєстрованими теж є недоречним. Про це йдеться в Законі “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. У ньому міститься й поняття: “місце проживання — це житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини”. У свою чергу, постанова Кабміну №389 від 3 червня 2013 року “Про затвердження Положення про військові комісаріати” чітко визначає, що взагалі є військовими комісаріатами — це “місцеві органи військового управління”, які серед іншого здійснюють відправлення призовників до військових частин.

 

Схожі ситуації, до речі, траплялися в інших містах, зокрема, в сусідній Каховці. Проте там вирішували їх інакше, тимчасово реєструючи, наприклад, внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій у місцевих гуртожитках або домовляючись з власниками якогось іншого житла. Утім, якщо в Новій Каховці знайшли саме такий варіант вирішення цієї проблеми, то виходячи з нього теоретично можна зареєструвати й інших громадян за місцем їх роботи. Уявляєте, як це було б зручно: адже за вивіз сміття, воду і світло тоді довелося б сплачувати не зареєстрованій людині, а її роботодавцю.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.