Новая Каховка
C

» » Новокаховського військового комісара прописали… за місцем роботи

Новокаховського військового комісара прописали… за місцем роботи

Новокаховського військового комісара прописали… за місцем роботи

Дивовижний вихід зі звичайної життєвої ситуації, в якій опинився військовий комісар Нової Каховки знайшов виконавчий комітет міської ради. Через відсутність у того зареєстрованого місця проживання виконком вирішив зареєструвати його за… місцем роботи, прямо в приміщенні військового комісаріату. Відповідне рішення було прийняте 23 жовтня. Як уточнив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, виконком надав дозвіл на реєстрацію комісара без права проживання.

 

— Цю ситуацію спричинили прості життєві обставини. У військового комісара вагітна дружина і він не може оформити належні пільги без наявної реєстрації. Сам він мешкає в орендованій квартирі, а через місяц-два ми плануємо йому надати службове житло. Проте реєстрація йому потрібна вже зараз, — прокоментував “Новому дню” міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

 

За його словами, подібне дозволено чинним законодавством. Проте на наше питання: чи означає це, що зареєструвати місце проживання в разі необхідності можна і в будівлі міськради Володимир Коваленко відповів: “Не знаю. Здуру можна багато чого зробити”.

 

Як пояснили чиновники міськради, військового комісара зареєстрували за місцем проходження його служби. “Інших військових же реєструють подібним чином”, — стверджують вони. На жаль, ознайомитись детальніше з тим, чим саме керувався виконавчий комітет, приймаючи таке рішення, не вдалось. Його проект всупереч Закону “Про доступ до публічної інформації” взагалі не оприлюднювався на офіційному сайті Новокаховської міськради, а на момент підготовки цього матеріалу не було оприлюднено і самого рішення.

 

Головна ж його неординарність полягає в тому, що військовому комісару надали дозвіл на реєстрацію місця проживання без права проживання, що саме по собі виглядає доволі абсурдно. Порівняння ж військового комісару з військовими, які несуть службу у військових частинах і дійсно мають право бути в них зареєстрованими теж є недоречним. Про це йдеться в Законі “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. У ньому міститься й поняття: “місце проживання — це житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини”. У свою чергу, постанова Кабміну №389 від 3 червня 2013 року “Про затвердження Положення про військові комісаріати” чітко визначає, що взагалі є військовими комісаріатами — це “місцеві органи військового управління”, які серед іншого здійснюють відправлення призовників до військових частин.

 

Схожі ситуації, до речі, траплялися в інших містах, зокрема, в сусідній Каховці. Проте там вирішували їх інакше, тимчасово реєструючи, наприклад, внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій у місцевих гуртожитках або домовляючись з власниками якогось іншого житла. Утім, якщо в Новій Каховці знайшли саме такий варіант вирішення цієї проблеми, то виходячи з нього теоретично можна зареєструвати й інших громадян за місцем їх роботи. Уявляєте, як це було б зручно: адже за вивіз сміття, воду і світло тоді довелося б сплачувати не зареєстрованій людині, а її роботодавцю.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.