Новая Каховка
C

» » Каховка бажає об’єднатися зі Зміївкою

Каховка бажає об’єднатися зі Зміївкою

Каховка бажає об’єднатися зі ЗміївкоюНа серйозності намірів об’єднатися з розташованою по інший бік Каховського водосховища Зміївською сільрадою Бериславського району наполягає міський голова Каховки Андрій Дяченко. Оприлюднена ним у Фейсбуці інформація нещодавно спричинила чималий резонанс.

 

Попередньо домовитися про такий формат об’єднання Дяченку вдалося під час неформальної розмови з депутатом парламенту Швеції Ларсом Томссоном і сільським головою Зміївки Олександром Козаком. «Нерозумним і нереальним» його назвала директор Херсонського центру розвитку місцевого саооврядування Оксана Силюкова. Однак більшість експертів Херсонщини заяву Дяченка сприйняла просто як жарт. Пожартував з цього приводу і сам Дяченко, пообіцявши «зв’язатися з Ілоном Маском, аби запустити між Каховкою і Зміївкою водний Hyperloop».

 

— Саме зі Зміївкою я вважаю перспективним об’єднання, — прокоментував міський голова «Новому дню». — Інші сільради — Коробківська і Малокаховська — не хочуть йти на цей крок. У них немає бажання. А будь-яке одруження буває лише за спільною згодою і по любові. Я намагався переконати їх, озвучував легальну зарплату, яку вони отримуватимуть, казав про можливість залучити на інфраструктурний розвиток субвенцію і податки до місцевого бюджету, однак усе марно. Об’єднання ж зі Зміївкою мені не здається таким уже й нейздісненним, адже ми межуємо з цією сільрадою, щоправда, по воді. З точки зору управління я не вбачаю в цьому глобальних проблем. Нині розвиваються електронні ресурси. Головне, що сама Зміївка дійсно зацікавлена в об’єднанні з нами. Вони вважають це набагато перспективніше, ніж із Бериславом. Крім того, Каховка не бідне місто. А завдяки створенню такої ОТГ ми зможемо розвивати той же шведський туризм.

 

Сам сільський голова Зміївки Олександр Козак не захотів з цього приводу спілкуватися з пресою. На наше запитання щодо серйозності намірів об’єднатися з Каховкою він відповів: «А це що, має значення чи що?».

 

У свою чергу сільський голова Коробків Ігор Сегляник підтвердив, що поки ані в нього, ані у його громади немає бажання об’єднуватися з Каховкою.

 

— У нас ніхто активно це питання не порушує, — зазначив він. — Крім того, наших бюджетних коштів зараз більш-менш достатньо, аби самостійно вирішувати наші нагальні проблеми. Та й навіщо зараз списи ламати, якщо в найближчі роки держава піде на примусове об’єднання громад і нас усе одно приєднають до когось. Також із боку Андрія Дяченка я не бачу серйозних ініціатив. Тож нехай усе просто буде так, як є.

 

Бажання Каховки об’єднатися зі Зміївкою нагадує ситуацію, що склалася в Голопристанському районі. Торік там почалася процедура об’єднання Старої Збур’ївки і Голої Пристані. Однак обласна влада не стала погоджувати створення Голопристанської ОТГ у такому складі. Головною причиною цього назвали непереборну водну перешкоду і відсутність спільної сухопутної межі між двома громадами. Думається, що Каховку і Зміївку очікує те саме.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.