Нова Каховка
C

» » У Львові стартувала Всеукраїнська акція протесту науковців

У Львові стартувала Всеукраїнська акція протесту науковців

Сьогодні у Львові кілька сотень науковців із п’ятнадцяти установ Національної академії наук Львівщини вийшли на Всеукраїнську акцію протесту проти знищення фундаментальної науки в Україні.

Як повідомляє «Вголосу», основною вимогою пікетувальників є відновлення фінансування Національної академії наук.

Науковці тримали плакати з написами: «Україна без науки – країна третього світу», «Знищена наука – знищена держава», «Яценюк хоче знищити Академію і науку! На черзі освіта» та інші.

«У нас зараз дуже складне становище з Національною академією наук. Ми працюємо тільки дев’ять днів на місяць. Мій оклад 1753 гривні, через скорочення робочих днів отримую тільки половину. Я знаю, що в Російській Федерації зараз немає Академії наук Росії. А в нас поки що ще існує, ми хочемо це зберегти», – каже інженер Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України Макар Оксана.

Науковці Львівщини зазначають, що в уряді майже всі чиновники мають науковий ступінь з економіки чи математики, але це ніяк не впливає на поліпшення ситуації в країні.

«Наша акція – це протест відчаю, яка закликає очільників держави подивитися на той злиденний стан української науки. Виникає запитання, чи здатні урядові очільники зрозуміти потреби в науці, декларуючи інноваційний розвиток, створення новітніх технологій, ми бачимо, що немає розуміння з боку нашої держави. Чиновники не можуть зрозуміти роль математичної, прикладної, гуманітарної науки. Ми повинні відстоювати свою громадську активність», – сказав член-кореспондент НАНУ, директор Інституту прикладних проблем механіки і математики НАН України ім. Я. Підстригала, професор Роман Кушнір.

Підтримав акцію протесту науковців і голова Об'єднання профспілок Львівщини Роман Дацько.

«Виконавчий комітет Об’єднання профспілок Львівщини, який нараховує 333 тисячі членів профспілок нашої області, 28 обласних організацій і 3619 голів профспілкових організацій, цілковито підтримує науковців Львівської області. За 25 років нашої держави ми вже втратили 10 мільйонів населення, внутрішній валовий продукт знижується. Я вас підтримую, бо вважаю, що всі ваші вимоги є справедливими та законними», – зазначив Роман Михайлович.

Усеукраїнський мітинг науковці Львівщини називають безстроковим та закликають співробітників Національної академії наук з інших міст України вийти на вулицю та висловити свій протест. Якщо ж до вчених не прислухаються, то вони готові їхати до Києва.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.