Новая Каховка
C

» » До Криму — лише через Чонгар

До Криму — лише через Чонгар

До Криму — лише через Чонгар

Через екологічне лихо, спричинене підприємством “Кримський титан” на окупованому півострові Держприкордонслужба України тимчаосо призупинила роботу КПВВ “Каланчак” і “Чаплинка”.

 

Від вечора 6 вересня перетнути адміністративну межу з окупованим Кримом можна лише через контрольний пункт в’їзду-виїзду “Чонгар” у Генічеському районі. Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

 

За його словами, це зроблено з метою збереження життя та здоров’я персоналу Держприкордонслужби та громадян, які проживають біля адмінмежі і слідують через КПВВ. “Причина — у небезпечній екологічній ситуації, що склалася на заводі «Кримський титан». В тимчасово закритих контрольних пунктах прикордонники продовжать нести службу, проте пропуск громадян та транспортних засобів будуть здійснювати лише в екстрених випадках та в разі крайньої необхідності. Громадяни України з окупованого півострову, які прагнутимуть врятуватися від стихійного лиха на материковій Україні будуть оформлятися в спрощеному порядку”, — повідомив Олег Слободян.

 

5 вересня на адмінкордоні з Кримом були зафіксовані випадки отруєння прикордонників, які працюють в безпосередній близькості до розташованого в окупованому Армянську заводі. Крім того, виміри повітря прикордонниками зафіксували перевищення токсичних речовин, що могли спричинити екологічне лихо, від якого першими потерпіли жителі села Перекоп та міста Армянськ на півночі Криму ще в кінці серпня. Тепер небезпечні викиди з ніким не контрольованого “Кримського титану” перекинулись і на межуюче з півостровом село Преображенку на Херсонщині.

 

Самопроголошена влада Криму вже провела евакуацію дітей з півночі Автономної республіки. Водночас вона заявляє, що “життя в Армянську триває своїм чередом: магазини працюють, а люди гуляють на вулицях”. Крім того, вони стверджують, що евакуація дітей ніяк не пов’язана з небезпечними викидами у повітря. “Для дітей просто вирішили влаштувати додаткові канікули і оздоровити їх у кримських санаторіях”, — повідомляє, зокрема, офіційний сайт “Муніціпального образованія “Городской округ Армянск”.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.