Нова Каховка
C

» » Верховна Рада України урівняла права жінок і чоловіків в армії

Верховна Рада України урівняла права жінок і чоловіків в армії

 

Верховна Рада України урівняла права жінок і чоловіків в арміїВерховна Рада України у четвер, 6 вересня, ухвалила у другому читанні законопроект щодо створення рівних умов та можливостей для служби жінок і чоловіків у Збройних силах України. За нього проголосували 247 депутатів.

 

Законом визначається, що жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками. Це поширюється і на принципи прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань, виконання завдань, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обов'язку в запасі тощо. "Однакові умови військової служби чоловіків та жінок є одним із основоположних стандартів НАТО", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

 

Зокрема, документ скасовує граничний вік перебування на військовій службі для жінок - зараз він складає 50 років. Для чоловіків, залежно від звання, цей вік варіюється від 45 до 60 років. Окрім того, законопроект скасував вікове обмеження для жінок на службі за контрактом - на контракт приймали тільки жінок віком від 18 до 40 років. Тепер умови такі ж, як і для чоловіків, для яких ніяких обмежень не було.

 

Також військовозобов'язаних жінок більше не будуть автоматично зараховувати до військових другої категорії, якщо вони здобули військово-облікову спеціальність. Чоловіків у такому випадку зараховують до запасу першої категорії. Прописана також і рівність у притягненні до відповідальності за порушення військової дисципліни. Окрім того, встановлено, що від проходження зборів звільняються виключно вагітні військовозобов'язані жінки.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.