Новая Каховка
C

» » Російські окупанти шантажують українську владу екологічною ситуацією в Криму?

Російські окупанти шантажують українську владу екологічною ситуацією в Криму?

Російські окупанти шантажують українську владу екологічною ситуацією в Криму?

 

Однією з причин екологічної ситуації, яка виникла через викиди заводу "Кримський титан" в Армянську, називають брак води, який відчувають в Криму після того, як Україна припинила постачання на півострів по Північно-Кримському каналу. До анексії канал забезпечував до 85% потреб Криму в прісній воді.

 

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що різке погіршення екологічної ситуації в Криму не що інше як шантаж з боку російської влади, яка хоче змусити Україну відновити подачу дніпровської води на півострів, повідомляє ВВС News Україна.

 

"Справжньою, ледь прихованою метою російської окупаційної влади є намагання будь-якою ціною і зусиллями наповнити до зими дніпровською водою висохлі до самого дна водосховища Криму", - переконаний політик.

 

Борис Бабін, постійний представник президента в Криму, запевнив, що подачу води Київ відновлювати не збирається.

 

Він зазначив, що "справжні джерела забруднення" у Північному Криму та на півдні Херсонщини - викиди заводу "Кримський титан", а також содового та бромного заводів у Красноперекопську.

 

"Тези про окремий висохлий кислотовідстійник як основне джерело забруднення на десятки квадратних кілометрів, в умовах майже щоденних викидів в атмосферу з труб самих заводів, нагадують сфабриковану провокацію з метою отримання гуманітарної підстави для подачі води в Крим. Дуже не впевнений, що це спрацює", - твердить Бабін.

 

Тим часом, Міністрество оборони України вважає, що хімічні викиди в районі Армянська пов'язані з влученням снарядів у відстійникі відходів виробництва хімічних підприємств на півночі Криму. Про це на брифінгу заявив речник Міноборони полковник Олександр Мотузяник.

 

"За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Воєнно-політичне керівництво РФ вимагає постійно нарощувати бойові спроможності російських окупаційних військ, дислокованих у тимчасово окупованому Криму. У зв’язку з цим, командири частин і підрозділів ЗС РФ постійно збільшують інтенсивність проведення занять, тренувань і навчань на території окупованого Кримського півострова. При цьому, більшість районів для проведення заходів бойової підготовки використовується російськими військовими без згоди та попереднього інформування кримчан, які безпосередньо там проживають.

 

Зокрема, 13-19 серпня ц. р., у ході тренування з прикриття адміністративного кордону з Херсонською областю, підрозділи ЗС РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів. Внаслідок влучень снарядів, зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до суттєвого погіршення екологічної обстановки на всій півночі окупованого Криму.

 

Разом з тим, російське окупаційне командування намагається приховати масштаб екологічної проблеми і уникнути відповідальності за її виникнення, шляхом розповсюдженням у ЗМІ неправдивих і викривлених повідомлень, які дезінформують суспільство щодо реального стану екологічної небезпеки в Криму", - йдеться у повідомленні військового відомства. 


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.