Нова Каховка
C

» » Як впровадити справедливі ціни на газ для українців

Як впровадити справедливі ціни на газ для українців

Як впровадити справедливі ціни на газ для українцівНародний депутат Іван Вінник нагадав про те, чому в Україні досі не встановлено справедливі ціни на газ для населення, а також запропонував керівнику уряду Володимиру Гройсману вжити термінових заходів для вирішення цієї проблеми. Про це народний обранець написав у Фейсбуці.

 

«Цей допис про питання ціни на газ для населення, чому МВФ наполягає на її підняті та що треба зробити, щоб ціну не піднімати, а можливо навіть зменшити.

 

Більше половини спожитого в Україні газу - це газ видобутий з надр України.

 

Стаття 13 Конституції України говорить «надра ... є об'єктами права власності Українського народу».

 

Складно припустити, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) не знайомий з цим положенням Конституції України.

 

Водночас МВФ так само добре знає, що уряд Гройсмана та НАК "Нафтогаз України" досі не мають єдиної бази споживачів газу України.

 

А споживачі є різні. Перший та головний - це народ України, який вочевидь має право на пільгову ціну на підставі ст. 13 Конституції. Другий - це бізнес, головною задачею якого є отримання прибутку, то й ціна на ресурси має бути ринковою.

 

Інформація про споживачів прихована в приватних облгазах, більше половини яких належать Фірташу.

 

Навіть сьогодні при різниці орієнтовно в 5 грн/м³ у вартості газу для населення та бізнесу, приховування та викривлення реального балансу споживання на рівні облгазу є дуже вигідним "бізнесом".

 

В «найкращі» для Фірташа часи через облгази розкрадалося до 100 млрд грн на рік.

 

Тому в умовах такого примітивізму державного управління МВФ наполягає на єдиній ринковій високій ціні на газ.

 

Для того щоб забезпечити населенню пільгову ціну на газ українського видобутку, ми з колегами спробували вирішити описану вище проблему.

 

Для цього був зареєстровано законопроект (№6391-1), яким пропонується зобов'язати облгази передати персоніфіковану інформацію про споживачів уряду та НАК «Нафтогазу України»

 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1…

Законопроект було провалено. Провалено лояльними до Фірташа депутатами та фракціями. Всі деталі є на сторінці законопроекту вказаній вище.

 

У якості резюме до написаного, радив би прем`єр-міністру Гройсману наступне.

 
Припинити приймати банальні рішення по перенесення дати підвищення ціни газу для населення. 


Припинити важко зітхати, розуміючи невідворотності вимог МВФ, які знищать всі електоральні перспективи політика Гройсмана, а вжити урядом термінових заходів по створенню бази даних споживачів газу та керуючись Конституцією України впровадити справедливі ціни на газ для населення й залишити ринкові для інших категорій». 


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.