Нова Каховка
C

» » У Каховці два чиновники на одну посаду

У Каховці два чиновники на одну посаду

За рішенням суду у Каховській міськраді поновили на роботі незаконно звільненого працівника. При цьому не звільнили його попередника.

 

162 176 гривень зарплати, отриманої за період з 16 березня по 18 червня цього року, задекларував тепер уже колишній начальник відділу міського господарства, надзвичайних ситуацій, обліку житла Каховської міськради Радислав Виноградов. Такі дані вказані у поданій ним перед звільненням декларації. Хоча про те, що він у цьому році взагалі обіймав зазначену посаду в самій Каховці, мало кому відомо. Оскільки попереднього начальника цього ж відділу Андрія Кашуліна ніхто не звільняв і табличка з його іменем на дверях кабінету чиновника весь час залишалася на своєму місці (на фото).

У Каховці два чиновники на одну посаду

Сьогодні в Каховці вже мало хто згадає, що Радислав Виноградов дійсно колись недовгий час очолював вказаний відділ міськради. Звільнили його з посади ще 23 березня 2014 року розпорядженням попереднього міського голови Олександра Карасевича, від 17 лютого 2014 р. за № 37 к. Як тепер з’ясувалося, звільнили незаконно.

 

6 червня 2018 року Херсонський окружний адміністративний суд задовольнив позов Виноградова до Каховської міськради, визнав протиправним і скасував розпорядження міського голови № 37-к. Суд вирішив поновити чиновника на посаді з 23 березня 2014 року, стягнути з міськради середню зарплату в сумі 158 463 гривень і допустити негайне виконання рішення в частині стягнення середньої зарплати в межах суми стягнення за один місяць. 11 липня п. р. рішення суду набрало законної сили.

 

Суд встановив, що Виноградова зняли з посади на підставі його заяви про надання відпустки з подальшим звільненням за власним бажанням. Проте під час відпустки його призвали до Збройних сил України за мобілізацією. «З метою дотримання прав та гарантій, наданих працівникам законодавством при звільненні, у тому числі права на відкликання заяви про звільнення, як то перебування на лікарняному, зміна обставин тощо, роботодавець мав би прийняти рішення про звільнення працівника на наступний день після закінчення відпустки. Призов Виноградова за мобілізацією мав місце саме під час перебування його у відпустці, однак він не міг реалізувати свої права у зв’язку з неправомірним його звільненням до закінчення відпустки у день подання заяви 17 лютого 2014 року. Прийняття міським головою розпорядження про його звільнення наперед, до дати його фактичного звільнення, позбавило працівника гарантій, наданих йому Кодексом законів про працю України», — наголошується в рішенні суду.

 

Поновлення на роботі Радислава Виноградова відповідно до п. 6 ст. 40 КЗпПУ неминуче призвело б до звільнення нинішнього начальника відділу Андрія Кашуліна. Останньому мусили запропонувати іншу роботу з урахуванням його фаху, кваліфікації, досвіду та стану здоров’я. Але цього робити не стали і просто поновили неправомірно звільненого у 2014 році чиновника, залишаючи на місці й нинішнього, який на цей момент перебував на лікарняному. «Саме тому розпорядження про звільнення Андрія Кашуліна не видавалося», — пояснив міський голова Андрій Дяченко.

 

Розпорядження міського голови про поновлення на посаді Радислава Виноградова за рішенням суду було підписане 18 червня. А наступним своїм розпорядженням він звільнив Виноградова з 19 червня «за угодою сторін». Звільняти ж Кашуліна під час його перебування на лікарняному не мали права. Тож факт залишається фактом: деякий час у місті на одній посаді перебували одночасно дві людини. Цікаво, що було б, якби Радислав Виноградов не став писати заяву про своє звільнення і захотів залишитися на посаді? Вочевидь, громаді Каховки довелося б оплачувати роботу двох начальників на одній посаді одночасно.

 

Втім, у цій історії варто звернути увагу й на інше. Адже скасування судом неправомірних рішень чиновників, як правило, призводить до значних збитків громаді. Сплачувати шалені гроші за помилки слуг народу, на жаль, для Каховки стало справою буденною. В квітні цього року з бюджету міста довелося сплатити майже 2,6 млн гривень за незаконні дії міськради і її посадових осіб при реформуванні комунального підприємства «Наш дім». В серпні суд визнав неправомірним розпорядження міського голови про звільнення директора КП «Каховська керуюча компанія» Андрія Сєрова і постановив виплатити йому компенсації 167 тис. грн. Майже таку ж суму відсудив у міськради і Радислав Виноградов.

 

Утім, Андрій Дяченко стверджує, що Виноградову виплатили лише 4 612 грн. «Про іншу суму коштів я не готовий коментувати, — пояснив він. — У будь-якому випадку ми подали апеляцію на рішення суду, тож крапку в цій справі ще не поставлено». Однак декларація Радислава Виноградова свідчить про те, що сплата йому 162 тис. грн уже стала історією. І керівництву Каховки доведеться з цим змиритися.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.