Нова Каховка
C

» » NASA опублікувало аерозольну карту атмосфери Землі: де найбрудніше

NASA опублікувало аерозольну карту атмосфери Землі: де найбрудніше

NASA опублікувало аерозольну карту атмосфери Землі: де найбрудніше

Наземна обсерваторія NASA на основі даних від різних супутників і датчиків розробила яскраву карту атмосфери Землі, на якій виділила та класифікувала дрібні частинки, що літають над поверхнею планети,пише platfor.ma. Космічне агентство для створення візуалізації використовувало дані безлічі датчиків різних супутників, в тому числі Visible Infrared Imaging Radiometer Suite – пристрій, призначений для визначення властивостей хмар і аерозолів. Також до уваги бралися показники спектрорадіометра на супутниках Aqua і Terra, колір океанів, температура поверхонь моря та суші, рух льоду і його властивості, пожежі, і дані про кількість сонячного світла, відбитого нашою планетою. Кожен колір являє собою один вид аерозолю, твердих частинок в атмосфері, які можуть мати жахливий вплив на клімат Землі. Так помаранчевий колір – це дим, створюваний пожежами в усьому світі. Також чорний вуглецевий дим виробляють електростанції, що спалюють вугілля, сталеливарна промисловість і наземні або повітряні перевезення.

NASA опублікувало аерозольну карту атмосфери Землі: де найбрудніше

Фіолетовий колір – пил, який є результатом сильних вітрів, що підхоплюють частинки піску з пустель по всьому світу, в більшій мірі в Північній Африці, на Аравійському півострові та в Центральній Азії. Синій відтінок означає сіль, яка залишається в повітрі через океанські шторми. Подібні карти дозволяють дослідникам на регулярній основі мати чітку картину того, як аерозолі, природні та штучні, впливають на клімат Землі з плином часу – на основі цих даних людство зможе передбачити зміни в атмосфері нашої планети та запобігти кліматичним катастрофам.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.