Нова Каховка
C

» » Уряд хоче позбутися боргів. І планує нові

Уряд хоче позбутися боргів. І планує нові

Уряд хоче позбутися боргів. І планує нові

Уряд ухвалив стратегію управління державним боргом, яка передбачає, що до кінця 2020 цей борг має становити менше половини ВВП країни.

 

Це рішення було ухвалено на тлі пікових виплат з державного боргу, який припадає на 2018-2020 роки.

 

За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, через "шалені" запозичення, що їх робили українські уряди між 2005-2013 роками, нині лише обслуговування боргу коштує 130 млрд грн на рік.

 

"Куди вони їх діли - гепнули - я не знаю", - заявив прем'єр, додавши, що лише на суму сплати відсотків країна могла б жити півтора року без доходів і сплати податків.

 

Водночас, як наголосив пан Гройсман, Україна повинна повертати ці борги, які прем'єр називає "фінансовими кайданами", адже альтернативою є "зупинка виробництва, девальвація гривні, інфляція".

 

Серед методів повернення боргу - нові запозичення.

 

При цьому в уряді планують більшу частину позичати у міжнародних партнерів, які, за словами в.о. міністра фінансів Оксани Маркарової, пропонують "довші" позики на вигідніших умовах. Нині, твердить пані Маркарова, лише 26% боргу є довгострокові запозичення від міжнародних партнерів.

 

Головним міжнародним кредитором України був і залишається Міжнародний валютний фонд. Проте останню порцію позики від МВФ Київ отримував у квітні 2017 року.

 

Відтоді уряд та МВФ провадять переговори щодо виконання умов, зафіксованих у Меморандумі про співпрацю. Серед найсуперечливіших - підняття тарифів на газ для населення до ринкового рівня.

 

Проте нині, як виглядає, отримання фінансової підтримки МВФ та інших міжнародних кредиторів є критично важливим для уряду.

 

"Навіщо співпрацювати з МВФ зараз? Невиплата боргів загрожує Україні дефолтом,- заявив Володимир Гройсман. - Нам потрібно вберегти людей від цього негативу, тому нам і потрібні нові запозичення, щоб повернути старі".

 

Приїзд місії МВФ заплановане на 6 вересня. Але до того часу уряд Володимира Гройсмана, як очікується, має ухвалити рішення щодо тарифів на газ.

 

У минулому році державний борг становив 61,5%. Нині, за інформацією міністра фінансів, державний борг зменшився до 60% до ВВП країни. У 2019 він має знизитися до 52% ВВП, і до 2020 року вийти на середній показник для країн, що розвиваються, - 49%.

 

Мета-максимум, за словами прем'єра, - "в найближче десятиліття позбутися фінансової залежності".

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.