Нова Каховка
C

» » У США запустили зонд Паркер, який вперше увійде в атмосферу Сонця

У США запустили зонд Паркер, який вперше увійде в атмосферу Сонця

У США запустили зонд Паркер, який вперше увійде в атмосферу Сонця

Сьогоднішній запуск є вже другою спробою вивести Паркер у космос

 

У США з другої спроби успішно запустили зонд Паркер, який вперше в історії рукотворних космічних апаратів увійде в атмосферу Сонця. Про це повідомляється на каналі NASA у YouTube.

 

Запуск апарату здійснили о 10:31 за київським часом зі стартового комплексу SLC-37 на базі ВПС США на мисі Канаверал. А об 11:17 зонд відокремили від розгінного блоку, і Паркер вирушив у самостійний політ.

 

Зазначається, що під час відділення спостерігалися проблеми з телеметрією.

 

У космос зонд виводила важка ракета-носій Delta IV Heavy, яка є найпотужнішою ракетою з діючих і може виводити на низьку орбіту майже 29 тонн вантажу.

 

Планується, що через шість тижнів Паркер досягне відстані близького до Венери, гравітація якої допоможе сповільнити зонд і скорегувати маршрут.

 

"Енергія необхідна для запуску до Сонця в 55 разів вище, ніж потрібно, щоб дістатися до Марса, і в два рази вище, щоб дістатися до Плутона. Влітку Земля й інші планети нашої Сонячної системи знаходяться в найбільш сприятливому становищі, щоб дозволити нам наблизитися до сонця", – зазначають вчені.

 

Сьогоднішній запуск є вже другою спробою вивести Паркер у космос.

 

Раніше повідомлялося, що 11 серпня запуск зонда Паркер скасували з технічних причин. незадовго до запуску датчики тиску гелію показали нештатне значення.

 

За інформацією космічного агентства, процес зближення апарату з Сонцем триватиме сім років. NASA планує зблизити зонд з Сонцем до відстані приблизно 9-10 сонячних радіусів (орієнтовно 6 млн кілометрів) так, що він увійде в атмосферу зірки. За прогнозами, це станеться в середині грудня 2024 року.

 

Зазначається, що ця відстань у сім разів ближча, ніж перигелій орбіти Меркурія. До цього рукотворний космічний апарат Helios-B найбільше наближався до зірки на 43,5 млн кілометрів.

 

Завдання зонда полягає у вимірюванні основних характеристик сонячного вітру і сонячної атмосфери, які до цього моменту вдавалося вивчати тільки через генероване Сонцем випромінювання.

 

Також повідомляється, що наукові інструменти на борту апарата не мають унікальних характеристик, і їх заплановано тримати відключеними на всіх ділянках орбіти, крім областей, де зонд найближчий до Сонця.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.