Нова Каховка
C

» » Все таємне стане відкритим

Все таємне стане відкритим

Верховна Рада України 26 листопада 2015 року прийняла зміни до ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" стосовно порядку голосування депутатами місцевих рад. Згідно змін, які наберуть чинность через 2 місяці після дня його опублікування, результати поіменного голосування повинни бути опубліковані на сайті міської ради в той же день, а також включені до протоколу. 

Переважна більшість голосувань у місцевих радах, на відміну від Верховної Ради, не є поіменними. В протоколах сесій у такому разі відображається лише кількість депутатів, які голосували за, проти чи утримались. Дані про те, як голосував кожен депутат за кожне рішення у більшості місцевих рад не відображаються ні в протоколах, ні на сайтах чи в друкованих виданнях. Як правило, ці дані неможливо отримати навіть за інформаційними запитами, оскільки вони не фіксуються і не зберігаються. Такий стан справ перетворює відкриті голосування на фікцію, не дає виборцям контролювати дії свого депутата. Депутати мають можливість уникати політичної відповідальності перед громадою зав свої дії.

Тому ці зміни є дуже позитивними, але в той же час ставлять певні проблемні питання до керівників місцевих рад. Обов'язковість оприлюднення результатів в день проведення сессії в радах де відсутня система автоматичного підрахунку результатів голосування стає проблемним. 

Вже сьогодні можно почути від деяких представників місцевої влади невдоволення змінами. Багато кому дуже вигідно і надалі робити "темні" справи прикрившись безіменним голосування депутатів. "Це ж не Я! Це депутати так вирішили." Тепер відповідальність за прийняті рішення прийдеться брати персонально і відповідати перед виборцями чому так проголосував. 

Впевнений ми скоро побачимо хто бажає працювати відкрито і не має чого приховувати від громади, а хто буде вигадувати різні причини щоб не виконувати Закон та приховувати результати поіменного голосування. 

 


Поіменне голосування
Ви підтримуєте поіменне голосування?
Всего проголосовало: 18

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.