Новая Каховка
C

» » Все таємне стане відкритим

Все таємне стане відкритим

Верховна Рада України 26 листопада 2015 року прийняла зміни до ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" стосовно порядку голосування депутатами місцевих рад. Згідно змін, які наберуть чинность через 2 місяці після дня його опублікування, результати поіменного голосування повинни бути опубліковані на сайті міської ради в той же день, а також включені до протоколу. 

Переважна більшість голосувань у місцевих радах, на відміну від Верховної Ради, не є поіменними. В протоколах сесій у такому разі відображається лише кількість депутатів, які голосували за, проти чи утримались. Дані про те, як голосував кожен депутат за кожне рішення у більшості місцевих рад не відображаються ні в протоколах, ні на сайтах чи в друкованих виданнях. Як правило, ці дані неможливо отримати навіть за інформаційними запитами, оскільки вони не фіксуються і не зберігаються. Такий стан справ перетворює відкриті голосування на фікцію, не дає виборцям контролювати дії свого депутата. Депутати мають можливість уникати політичної відповідальності перед громадою зав свої дії.

Тому ці зміни є дуже позитивними, але в той же час ставлять певні проблемні питання до керівників місцевих рад. Обов'язковість оприлюднення результатів в день проведення сессії в радах де відсутня система автоматичного підрахунку результатів голосування стає проблемним. 

Вже сьогодні можно почути від деяких представників місцевої влади невдоволення змінами. Багато кому дуже вигідно і надалі робити "темні" справи прикрившись безіменним голосування депутатів. "Це ж не Я! Це депутати так вирішили." Тепер відповідальність за прийняті рішення прийдеться брати персонально і відповідати перед виборцями чому так проголосував. 

Впевнений ми скоро побачимо хто бажає працювати відкрито і не має чого приховувати від громади, а хто буде вигадувати різні причини щоб не виконувати Закон та приховувати результати поіменного голосування. 

 


Поіменне голосування
Ви підтримуєте поіменне голосування?
Всего проголосовало: 18

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.