Нова Каховка
C

» » В Грузії легалізували споживання марихуани

В Грузії легалізували споживання марихуани

В Грузії легалізували споживання марихуаниСпоживання марихуани в Грузії стало легальним, таке рішення ухвалив Конституційний суд країни.

 

Конституційний суд в своєму рішенні зазначив, що споживання марихуани є дією, яка захищена правом на вільний розвиток особистості. Суд вирішив, що, споживаючи марихуану, людина не шкодить оточуючим.

 

Таке рішення суд ухвалив після позову, який подала політична партія "Гірчі" (в перекладі "Шишка"), яка впродовж останніх років працює над легалізацією марихуани в країні.

 

Раніше в Грузії були дуже жорсткі закони за використання і поширення марихуани. За це в Грузії можна було отримати тюремні терміни.

 

Процес пом'якшення законодавства тривав кілька років. Спочатку скасували тюремні терміни за споживання марихуани. Але за її споживання призначали штраф - приблизно 200 доларів. Після рішення Конституційного суду ці штрафи скасували.

 

При цьому купівля, продаж і вирощування марихуани все ще залишається правопорушенням. Тобто правовий статус марихуани неврегульовано. Раніше Конституційний суд Грузії декриміналізував зберігання не більше 70 г. марихуани.

 

Ініціатори позову до КС сподіваються, що найближчим часом в Грузії буде створена законодавча платформа, яка вирішить питання вирощування, купівлі і продажу марихуани.

 

Рішення КС також може трактуватися, як дозвіл на споживання марихуани у публічних місцях. Тому депутати парламенту Грузії заявили, що необхідно заборонити споживання трави певним категоріям населення: неповнолітнім, поліції, військовим. Для цього необхідно ухвалити окремий закон.

 

Нещодавно канадський парламент проголосував за законопроект про легалізацію немедичної марихуани в усій країні.

 

Канада стала другою країною світу, де немедичне вживання цієї речовини дозволили по всій країні. Першою був Уругвай - там марихуану легалізували у грудні 2013 року.

 

Рекреаційний вжиток марихуани також дозволений у кількох штатах США, але не у всій країні. У багатьох країнах світу також дозволене вживання медичної марихуани

 

У квітні в Україні відбулась перша наукова конференція з медичного канабісу.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.