Нова Каховка
C

» » Таврійську з Новою Каховкою не по дорозі?

Таврійську з Новою Каховкою не по дорозі?

Таврійську з Новою Каховкою не по дорозі?

Добровільно приєднатися до Нової Каховки вирішили учасники громадського обговорення у Дніпрянах 3 липня. «Я сам ініціював дане питання, і жителі нашої громади підтримали його майже одноголосно. Наступний етап — прийняття відповідного рішення на сесії селищної ради, що запланована на кінець липня», — прокоментував селищний голова Анатолій Білий.

 

Разом із Дніпрянами до Нової Каховки планують увійти села Корсунка, Нові Лагері й Піщане. Вочевидь, до них долучиться і Райська сільрада, що нині входить теж до складу Новокаховської міськради.

 

Про ймовірне утворення ОТГ з центром у Новій Каховці нещодавно заговорив і міський голова Володимир Коваленко. «Об’єднані громади сьогодні — як у сметані з маслом. Їм направляють кошти. А у містах обласного значення ситуація геть інша. Враховуючи, що я був одним із штовхачів закону про утворення об’єднаних громад навколо міст обласного значення, настав час активізуватися і нам», — зазначив він. За його словами, утворення ОТГ, зокрема, дасть можливість розпоряджатися землями за межами населених пунктів і розраховувати на отримання інфраструктурної субвенції.

 

— Мені дуже сподобалися слова Коваленка про масло і сметану. Тому хотів би «подякувати» Новокаховській міськраді і громадській раді при її виконкомі за те, що не дають Таврійську потрапити у ті масло й сметану, — зазначив міський голова Таврійська Микола Різак. Разом зі своєю громадою він уже не один рік очікує на призначення перших виборів у Таврійській ОТГ, утвореній разом із Кам’янською сільрадою Каховського району. Бажання Таврійська піти своїм шляхом у Новій Каховці навіть розцінили як прояв сепаратизму.

 

Натомість у самій Новій Каховці зовсім не виключають варіантів об’єднання з громадами сусідніх районів. Деякі члени виконавчого комітету міськради вже пропонують включити до складу майбутньої Новокаховської ОТГ Козацьке і Веселе Бериславського району. Проте поки це питання обговорюється лише в Чорнянці Каховського району, яка 20 років тому уже виступала з аналогічною ініціативою.

 

Нещодавно у Чорнянці пройшла зустріч з керівництвом Нової Каховки. Поки вона ні до чого не призвела. «Ніяких рішень ще не приймалося, — розповіла «Новому дню» сільський голова Ірина Хома. — Все залишається на рівні зустрічей і обговорення. А депутати нашої сільради ще хочуть зустрітися з цього питання з представниками сусідньої Новокам’янської сільради. Тож говорити про якийсь остаточний варіант об’єднання ще зарано».

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.