Нова Каховка
C

» » Україні доведеться шукати баланс між відкритим інформаційним простором та інтересами національної безпеки

Україні доведеться шукати баланс між відкритим інформаційним простором та інтересами національної безпеки

«Законопроект #6688 – наступ на свободу слова чи критика без аргументів» – таку назву мав круглий стіл, що відбувся 3 липня в київському Інституті Горшеніна.

 

В ньому взяли участь Іван Вінник, народний депутат України, співавтор законопроекту №6688 «Про протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері»; Олександр Федієнко, голова Правління Інтернет Асоціації України; Тетяна Попова, експерт зі стратегічних комунікацій громадської організації «Інформаційна безпека». У ролі модератора виступила Соня Кошкіна, шеф-редактор інтернет-видання «LB.ua».

 

«Чи можуть кібератаки призвести до техногенної катастрофи?», «Інформаційний тероризм –цензура в красивій обкладинці або загроза інформаційній безпеці України?», «Чи є межа між свободою слова і пропагандою?», «Чи почнуть закривати інтернет-ЗМІ без рішення суду?» – такі питання обговорювали учасники круглого столу.

 

«На комітеті з питань національної безпеки та оборони ми обов’язково врахуємо пропозиції та зауваження, що були озвученні громадськістю під час круглого столу «Законопроект #6688 – наступ на свободу слова чи критика без аргументів», наголосив Іван Вінник.

 

Наприклад, слушною була думка, висловлена медіа-експертами, з приводу надання повноважень виключно слідчому судді в блокуванні на 48 годин інтернет-ресурсів, що розповсюджують інформацію, зміст якої підпадає під дію статті 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада». Раніше таке право, у виключних випадках, було передбачено законопроектом 6688 за слідчим правоохоронних органів.

Взагалі, автори законопроекту ставили своєю метою захист інформаційного та кібернетичного простору держави. Ні про який наступ на свободу слова або запровадження цензури, в законопроекті 6688 не йдеться. Україна вже п’ятий рік поспіль веде війну за незалежність з потужним агресором
Російською Федерацією. Тому, нам, українському суспільству, доведеться шукати баланс між відкритим інтернет-простором і кібербезпекою держави, а значить, кожного громадянина України», –  підводячи підсумки круглого столу, зауважив Іван Вінник.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.