Геохіміки з Росії, а також Франції та Німеччини виявили на глибині 410-660 кілометрів під поверхнею Землі океан, обсяг якого в рази перевищує розміри Світового океану.
Величезне водоймище розташоване під земною корою і сформоване в умовах високих тисків і температур (1530 градусів Цельсія). За великим рахунком, вода в ньому міститься у складі кристалічної структури мінералу під назвою брусит, що на 79% складається з неї.
Вчені і раніше підозрювали про існування величезного підземного океану, проте зробити офіційну заяву про ймовірність його існування дозволило нещодавнє дослідження росіян. Його результати опубліковано в журналі Nature. Видання повідомляє, що до своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши затверділі зразки лавових потоків, що збереглися з давніх-давен практично в незмінному вигляді.
Знайдений глибоко під землею різновид бруситу здатен витримувати неймовірно високу температуру і величезний тиск. Дослідження за допомогою спеціального програмного забезпечення показало, що нова форма мінералу повільніше повертає воду з глибин землі до поверхні, утримуючи рівень океану на звичній позначці.
Геологи покиь не можуть точно сказати, наскільки насправді великою може бути ця підземна водойма. Якщо мантія нашої планети всього на 3% складається з бруситу, то підземний океан буде охоплювати всю Землю, а глибина його складає кілька кілометрів.
комментариев