Новая Каховка
C

» » Вчені відкрили величезний підземний океан

Вчені відкрили величезний підземний океан

Вчені відкрили величезний підземний океан

Геохіміки з Росії, а також Франції та Німеччини виявили на глибині 410-660 кілометрів під поверхнею Землі океан, обсяг якого в рази перевищує розміри Світового океану.

 

Величезне водоймище розташоване під земною корою і сформоване в умовах високих тисків і температур (1530 градусів Цельсія). За великим рахунком, вода в ньому міститься у складі кристалічної структури мінералу під назвою брусит, що на 79% складається з неї.

 

Вчені і раніше підозрювали про існування величезного підземного океану, проте зробити офіційну заяву про ймовірність його існування дозволило нещодавнє дослідження росіян. Його результати опубліковано в журналі Nature. Видання повідомляє, що до своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши затверділі зразки лавових потоків, що збереглися з давніх-давен практично в незмінному вигляді.

 

Знайдений глибоко під землею різновид бруситу здатен витримувати неймовірно високу температуру і величезний тиск. Дослідження за допомогою спеціального програмного забезпечення показало, що нова форма мінералу повільніше повертає воду з глибин землі до поверхні, утримуючи рівень океану на звичній позначці.

 

Геологи покиь не можуть точно сказати, наскільки насправді великою може бути ця підземна водойма. Якщо мантія нашої планети всього на 3% складається з бруситу, то підземний океан буде охоплювати всю Землю, а глибина його складає кілька кілометрів.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.